Fiziksel Varlıkların Dijital Dünyaya Taşınması | #KriptoVeteran

Kripto para borsası Paribu sponsorluğunda devam eden #KriptoVeteran’ın yeni bölümü yayınlandı. İsmail Hakkı Polat moderatörlüğünde düzenlenen KriptoVeteran’da bu hafta İsmail Hakkı Polat, Cemil Şinasi Türün ve Erkan Öz ile birlikte gerçek hayatta var olan fiziksel varlıkların dijital dünyaya taşınma süreçlerini, tokenizasyonu ve bu tokenizasyonun geleceği nasıl şekillendireceği konuşuldu.

KriptoVeteran’da Neler Konuşuldu?

KriptoVeteran’ın yeni bölümünde İsmail Hakkı Polat’ın, tokenizasyon ve tekonizasyonun geleceği sorusuna yanıt veren Cemil Şinasi Türün şu ifadeleri kullandı:

Tokenlaştırma ya da tokenizasyon, bugüne kadar daha oyuncak gibiydi. Yavaş yavaş artık bankada tuttuğumuz bono, gayrimenkul ya da hisse senedi gibi varlıkların günümüz finans devleri tarafından tokenizasyon süreçlerinin de başladığını görüyoruz.

Tokenizasyonun finansal sisteme olan entegrasyonu sorusunu yanıtlayan Erkan Öz ise şu ifadelere yer verdi:

Öncelikle başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere kriptolarla ilgili Blockchain ile ilgili hukuki mevzuatın yerine oturması gerekiyor. Hukuki süreçlerin tamamlanmasıyla birlikte bu tokenizasyon süreçlerinin hızlıca gerçekleşeceğini düşünüyorum.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
543.346,94 TL 3,79%
ethereumETH/TRY
38.341,29 TL 2,73%
tetherUSDT/TRY
21,11 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.888,70 TL 7,13%
usd-coinUSDC/TRY
21,09 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
10,82 TL 3,98%
staked-etherSTETH/TRY
38.319,57 TL 2,75%
cardanoADA/TRY
7,48 TL 5,11%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 7,10%
solanaSOL/TRY
423,81 TL 6,79%
Bağlantıyı kopyala