Fireblocks, NFT, DeFi ve GameFi Odaklı Yeni Platformunu Duyurdu

Fireblocks NFT DeFi ve GameFi Odakli Yeni Platformunu Duyurdu

Blockchain sektörü tüm hızıyla büyümeye devam ederken şirketler de yeni yatırım ve ürünlerini kullanıcılarıyla teker teker paylaşıyor. Son olarak 1.200’den fazla finansal kuruma hizmet veren Fireblocks, geliştiricilerin DeFi, GameFi ve NFT ürünleri ve hizmetleri oluşturması için bir dizi araç içeren yeni bir web3 platformunu duyurdu.

Fireblocks, NFT, DeFi ve GameFi Odaklı Yeni Platformunu Duyurdu

Fireblocks, NFT, DeFi ve GameFi ile Web3 Teknolojilerine Odaklanıyor

Dijital varlık odaklı finansal şirket Fireblocks, Salı günü yaptığı açıklamada yeni bir platformunu duyurdu. Fireblocks, alternatif varlık yöneticileri ve sermaye piyasası katılımcıları için merkezi olmayan uygulamalar, borsalar ve NFT pazarları dünyasına güvenli erişimin kilidini açacağını açıkladı. 

Bu yeni ürün paketi, oyun stüdyolarından, NFT hizmetlerinden ve web3 için ürünler oluşturan finans kurumlarından net iş almayı hedefliyor. Ek olarak şirket hâlihazırda Animoca, Stardust, MoonPay, Xternity Games, Griffin Gaming, Wirex, Celsius ve Utopian Labs gibi şirketlere hizmet veriyor.

Öyle ki şirket daha öncesinde de benzer adımlar atmış ve ödeme devi FIS ile iş birliği yapmıştı. Son olarak şirket bu platform adımı ile rakipleri arasına girmiş oldu.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
339.849,42 TL 1,33%
ethereumETH/TRY
18.303,12 TL 0,16%
tetherUSDT/TRY
16,67 TL 0,30%
usd-coinUSDC/TRY
16,69 TL 0,26%
bnbBNB/TRY
3.732,58 TL 1,93%
binance-usdBUSD/TRY
16,71 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
5,55 TL 1,49%
cardanoADA/TRY
7,82 TL 0,94%
solanaSOL/TRY
580,36 TL 3,56%
dogecoinDOGE/TRY
1,13 TL 1,53%
Bağlantıyı kopyala