bitcoinBTC/TRY
1.094.150,86 TL 1,08%
ethereumETH/TRY
58.816,14 TL 1,57%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,20%
bnbBNB/TRY
6.583,59 TL 1,27%
xrpXRP/TRY
17,48 TL 1,29%
solanaSOL/TRY
1.734,55 TL 0,59%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,07%
staked-etherSTETH/TRY
58.808,33 TL 1,35%
cardanoADA/TRY
10,91 TL 2,55%
dogecoinDOGE/TRY
2,35 TL 0,12%

Paylaş

Fintek Şirketi Acorns, Bitcoin Yatırımlarına Kapı Açtı

fintek sirketi acorns bitcoin yatirimlarina kapi acti

ABD’li fintek şirketi Acorns, Bitcoin yatırımlarının önünü açtı. Şirket yaptığı açıklamada, kripto para kullanıcılarının artan ilgisine yanıt olarak, kullanıcılara ProShares ETF aracılığıyla kripto yatırımı sağlanacağını belirtti.

Şirket açıklamasına göre, Acorns, müşterilerine portföylerinin yüzde 5’ine kadar Bitcoin’e yatırım yapmak için uygulamasını kullanmaları için izin verecek.

Irvine, California merkezli şirket, Bitcoin yatırım imkanı sunmak için Ekim 2021 ayında ABD’deki ilk Bitcoin vadeli işlem tabanlı ETF olarak işlem görmeye başlayan ProShares Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) ile iş birliği kurdu.

Fintek Şirketi Acorns Bitcoin İle Müşteri Çeşitliliği Hedefliyor

Robinhood, TD Ameritrade ve Wealthfront kripto para birimleri sunmaya başlayan perakende broker’ları ve robo danışmanları, oldular. Dijital varlıklara olan ilgi arttıkça, son birkaç yılda doğrudan ticaret veya yatırım araçları aracılığıyla kripto müşterileri de çeşitlendi.

Acorns’un CEO’su Noah Kerner bir röportajda, bu oranın muhafazakar yüzde 1’lik bir riskten “agresif” yüzde 5’lik bir maruz kalmaya kadar değiştiğini söyledi. Kerner “Çeşitlendirme felsefesini ve uzun vadeli yatırım ilkelerini gerçekten elde etmeye çalışıyoruz” dedi.

Bu ayın başlarında, Acorns, satın alma şirketi TPG tarafından yönetilen bir finansman turunda 300 milyon dolar topladıktan sonra 2 milyar dolarlık bir değerleme kaydetti.

Hasan Selçuk Turan

Hasan Selçuk Turan

Hasan Selçuk 1991’de Ankara’da doğdu. İlköğretim ve lise sürecini tamamlayana kadar burada hayatına devam etti. Lise yıllarından itibaren bilim-teknoloji ve medyaya ilgi duydu. 2010’da Galatasaray Üniversitesi’nde Felsefe bölümüne başlayan Hasan Selçuk, buradaki eğitimi esnasında ilgilendiği alanlara yönelik adımlar attı. Ulusal çapta yayın yapan organlarda ilk yazılarını 2014’te yayımladı. 2015’te açık öğretim ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü tamamladı. Felsefede en çok yoğunlaştığı filozoflar Descartes, Spinoza ve Kant oldu. Prof. Dr. Aliye Kovanlıkaya ile bu filozofların ‘hayal gücü/imagination’ yetisini ele alışlarını ortaya koyan bir Bitirme Ödevi çalışması yaptı. Galatasaray ve Mimar Sinan Üniversitelerinden çeşitli öğrenciler ve Dr. Alber Nahum ile “Spinoza Okuma Atölyesi”nde bulundu. Akademik eğitiminde derinleşmeyle beraber hobilerine zaman ayırmayı ve sosyal hayatı da ihmal etmedi. 2016’nın Kasım ayında öğrenciliği devam ederken medyada profesyonel olarak yer almaya başladı. Dergi editörü olarak çalıştı. İlgi alanları arasına tarihi de ekleyen Hasan Selçuk’un çalışmaları düzenli yayımlanır hale geldi. 2018’de üniversiteyi çift diploma ile bitirdi, Galatasaray Üniversitesi ve Sorbonne Üniversitesi Felsefe bölümlerinden mezun oldu. Aynı yıl tüm zamanların en çok okunan ve takip edilen yazarlarından Yuval Noah Harari ile röportaj yapan Türkiye’deki birkaç gazeteciden biri oldu. Medya ve iletişim üzerine bir kariyer hedefi tasarlayan Hasan Selçuk, sunuculuk ve yeni medya hakkında çeşitli eğitimler aldı. Blokzincir ve kripto varlık dünyasıyla 2019’da tanıştı. Bu zamanlamanın oldukça geç olduğunu fark ederek hızla konu hakkındaki kapsamlı kitapları ve makaleleri zihnine işledi. İnternet yayıncılığının olmazsa olmazları olan SEO, Doğru ve Güvenilir Bilgiye Erişim, E-Ticaret, Şikayet Süreçleri ve Sosyal Medya Uzmanlığı gibi konulardaki eksik bilgilerini tamamladı. 2021’de internet ortamında Dış Haberler Editörlüğü yaptı. Haber, röportaj ve özel dosya gibi işlerini çalıştığı kurumda yayımladı. Felsefi derinlik bulduğu hemen her şeyle ilgilenebilen, derinlemesine araştırma yapmayı ve analiz etmeyi seven Hasan Selçuk, 2022 Şubat’ta Kriptomeda’ya katıldı ve Nisan sonuna kadar Kriptomeda çatısı altındaki yayın kuruluşlarına içerik hazırladı. Hasan Selçuk’un geçmişteki çalışmalarının çoğunluğuna ve Kriptomeda’daki tüm çalışmalarına internetten erişilebiliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala