FinTech Şirketi CloudWalk, Kendi Blockchain’ini Başlattı

fintech sirketi cloudwalk kendi blockchainini baslatti

Blockchain sektörü tüm hızıyla gelişimin sürdürmeye devam ediyor. Blockchain alanında faaliyet gösteren şirketlerin sayısı hızla artıyor. Bu kez Brezilyalı FinTech şirketi CloudWalk, kendi Blockchain platformunu piyasaya sürüyor.

CloudWal’dan Yeni Blockchain Platformu

Küçük ve orta ölçekli işletmeler için ödeme çözümleri sunan CloudWalk, yeni bir yatırım turunda 150 milyon dolar topladığını ve 2,15 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştığını açıklamasının ardından, yeni bir dönüm noktasına ulaştı. Şirket, kripto para birimi işlemlerini kaydeden bir defter olan Blockchain platformu başlattı.

fintech sirketi cloudwalk kendi blockchainini baslatti

Yeni ağ ile saniyede 500 işlem gerçekleştirebileceğini açıklayan şirket, önümüzdeki aylarda bu hedefin saniyede 5.000 işlem yapmak olduğunu aktardı.

CloudWalk’ın kurucusu ve CEO’su Luis Silva, parayı ışık hızında hareket ettirmek istediğini paylaştı. Silva, şunları söyledi:

Blockchain bu hızı sağlıyor. Örneğin, mağaza sahipleri Visa veya Mastercard kullanarak satış yaptıklarında parayı almaları 1 günü buluyor. Blockchain ve Brezilya Dijital Reali (BRLC) ile parayı 2 saniyeye kadar alabilirler. Bu platforma ayda yaklaşık 50.000 kullanıcı getiriyoruz. Blockchain’in gelecekte tüm finansal sistemin yerini alacağına inanıyoruz.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
437.018,05 TL 0,27%
ethereumETH/TRY
34.847,73 TL 2,00%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.734,95 TL 1,85%
cardanoADA/TRY
10,28 TL 2,01%
xrpXRP/TRY
6,81 TL 0,19%
binance-usdBUSD/TRY
17,97 TL 0,34%
solanaSOL/TRY
816,64 TL 2,36%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 11,15%
Bağlantıyı kopyala