FINRA, Kripto Yönetmeliğinde Değişiklik Yapmayı Planlıyor

finra kripto yonetmeliginde degisiklik yapmayi planliyor

Kripto para sektörünün hızla benimsenmesiyle bu konuda düzenlemelerde beraberinde geliyor. Bilindiği üzere bu hafta kripto reklamları ile ilgili birçok düzenleyici karar alındı. Bu kez Finansal Sektör Düzenleme Kurumu (FINRA) CEO’su Robert Cook, Wall Street ticaret grubu Menkul Kıymetler Endüstrisi ve Finansal Piyasalar Birliği’nin (SIFMA) düzenlediği bir etkinlikte FINRA‘nın önceliklerinden bahsetti.

FINRA CEO’su Robert Cook; kuruluşunun kripto benimsemesi arttıkça bu yıl kripto düzenlemelerinde olası değişiklikleri inceleyeceğini söyledi.

FINRA Kripto Düzenlemelerinde Değişiklikler Düşünüyor

Finansal Sektör Düzenleme Kurumu (FINRA) CEO’su Robert Cook, kripto benimsemesi arttıkça bu yıl kripto düzenlemelerinde olası değişiklikleri inceleyeceğini söyledi. CEO Robert Cook, FINRA’nın mevcut kurallarda toptan değişiklikler yapmayı düşünmediğini söyledi. Bunun yerine özellikle reklam bağlamında çalışmalar planladığını açıkladı.

finra kripto yonetmeliginde degisiklik yapmayi planliyor 2

FINRA uzun süredir kriptoya odaklamış durumda. Ayrıca Cook’un açıkladığı bu öğelerin çoğu, kuruluşun denetlediği aracı kurumların bireysel müşterileri için korumaları artırma çabalarını içeriyor. Son olarak Finansal Sektör Düzenleme Kurumu (FINRA) CEO’su Robert Cook konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Bu yıl yapacağımız şeylerin çoğunun teması, özellikle son yıllarda pazarlara girdiğini gördüğümüz perakende yatırımcıların yükselişi ışığında, perakende yatırımcı koruma sorunları etrafında olacak.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
463.450,67 TL 1,91%
ethereumETH/TRY
31.107,63 TL 3,78%
tetherUSDT/TRY
15,84 TL 0,18%
usd-coinUSDC/TRY
15,84 TL 0,18%
binance-coinBNB/TRY
4.700,41 TL 1,30%
xrpXRP/TRY
6,53 TL 4,20%
binance-usdBUSD/TRY
15,87 TL 0,08%
cardanoADA/TRY
8,28 TL 6,97%
solanaSOL/TRY
811,76 TL 7,35%
dogecoinDOGE/TRY
1,34 TL 4,59%
Bağlantıyı kopyala