bitcoinBTC/TRY
1.119.543,96 TL 2,18%
ethereumETH/TRY
60.535,40 TL 0,34%
tetherUSDT/TRY
28,91 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.624,80 TL 0,24%
xrpXRP/TRY
17,71 TL 0,56%
solanaSOL/TRY
1.761,87 TL 0,35%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
60.479,31 TL 0,39%
cardanoADA/TRY
11,14 TL 1,57%
dogecoinDOGE/TRY
2,43 TL 0,67%

Paylaş

FinCEN’in hedefinde Hamas var

fincen

ABD Hazine Bakanlığı’na bağlı Mali Suçlarla Mücadele Ağı (FinCEN), terör finansmanına karşı kripto sağlayıcıları uyardı.

İsrail’in yanında yer aldığını açıkça belli eden ABD hükümeti, politikalarını da bu yönde geliştirmeye devam ediyor. Ülkenin bakanlığı, kripto paralarla yapılan şüpheli işlemlerin taraflarına bildirilmesini talep etti.

FinCEN’e göre, hem fiat hem de dijital para birimleriyle başlatılan yardım kampanyalarının titizlikle incelenmesi gerekiyor.

FinCEN, dijital varlık hizmet sağlayıcılarının Hamas ile bağlantılı bir işlem tespit etmesi halinde derhal kendilerine bildirilmesi gerektiğini söyledi.

“ABD Hazine Bakanlığı, Hamas’ın dünya çapında fon toplamasını ve bunları kullanmasını engellemek için uyarı yayımlamak ve yabancı mevkidaşlarıyla iletişime geçmek de dahil olmak üzere gerekli tüm adımları atıyor”

FinCEN, kriptoları hedef almaya devam ediyor

FinCEN, kripto mikserlerini hedef alan bir dizi kural getirmeyi de düşünüyor. Kurum, Kuzey Kore ve Hamas ile mücadele etme amacı güdüyor.

FinCEN Direktörü Andrea Gacki, şunları söyledi:

“Bu, FinCEN’in kara para aklama şüphesi bulunan işlemlerin önüne geçmek için Bölüm 311 yetkisini ilk defa kullanmasıdır.

Hazine, yasa dışı hamleleri ve suiistimalleri tespit etmek ve kökünü kazımak için elinden geleni yapacaktır.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala