bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,653.05 4.09%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,072.61 2.75%
bnb
BNB (BNB) $ 551.37 2.69%
solana
Solana (SOL) $ 140.79 4.23%
xrp
XRP (XRP) $ 0.502784 1.33%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.457594 2.05%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.153253 3.24%

FinCEN Tartışmalı Kripto Para Düzenlemesi İçin Yorum Süresini Yeniden Uzattı

fincen tartismali kripto para cuzdan duzenlemesi icin yorum suresini yeniden uzatiyor 1

ABD Mali Suçları Araştırma Ağı (FinCEN), tartışmalı kripto para cüzdan düzenlemesinin yorum süresini yeniden uzatıyor. Kural, özel cüzdanlara günde 3.000 dolardan fazla transfer yapan ve günde 10.000 doların üzerinde işlem yapan vatandaşların ad ve adres bilgilerinin kripto para borsalarına bildirilmesini gerektiriyor.

FinCEN, bugün yaptığı duyuruda, tüm yorumların değişikliğin Federal Sicil’e gönderilmesinden sonra 60 gün içinde yapılması gerektiğini kaydetti. Duyuruda şu ifadeler yer aldı:

“NPRM’ye yapılan tüm yorumlar, artık bu uzatma bildiriminin Federal Sicil’de yayınlandığı tarihten itibaren 60 gün içinde yapılacaktır.”

Joe Biden, göreve başlamasının hemen ardından bu düzenlemenin de dahil olduğu yeni ve bekleyen tüm düzenleme faaliyetlerini durdurmuştu.

Söz konusu durumun duyurulmasının ardından, kripto para endüstrisi sürenin çok kısa olduğu konusunda eleştiride bulunmuştu. FinCEN daha önce de kripto para işlem raporu kuralı için 15 gün, karşı taraf veri toplama kuralı için ise 45 gün uzatma kararı almıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala