Finansal İstikrar Gözetim Konseyi, Kripto Paralar için Toplanacak

finansal istikrar gozetim konseyi kripto paralar icin toplanacaksdd

Son dönemde düzenleyiciler kripto para sektöründeki eksikleri tamamlamak ve sektöre düzenleme getirmek amacıyla birçok açıklama yapıyor. Bu kez Finansal İstikrar Gözetim Konseyi (FSOC), önümüzdeki hafta kripto para birimleri etrafındaki düzenleyici boşlukları görüşmek üzere toplanacak. 

Finansal İstikrar Gözetim Konseyi, Kripto Regülasyonu Hakkında Toplanacak

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen başkanlığındaki Finansal İstikrar Gözetim Konseyi, kripto varlıklara ilişkin düzenleyici boşluklar ve bunların oluşturduğu potansiyel risklerle ilgili raporu üzerinde çalışmak üzere 23 Eylül’de bir araya gelecek.

finansal istikrar gozetim konseyi kripto paralar icin toplanacakdfd

Genel olarak sistemik finansal risklere odaklanan komite, regülasyon boşluklarının neden olabileceği potansiyel sistemik riskler üzerine çalışmak için toplanacak.

Başkanın Mali Piyasalar Çalışma Grubu, Hazine tarafından yönetilen çok sayıda düzenleyicinin bir başka sözleşmesi, geçen sonbaharda, Kongre’nin onları yöneten yasayı geçirmemesi durumunda FSOC’ye stabilcoin’ler üzerinde yetki verilmesini tavsiye etti.

Ayrıca hatırlatmak gerekirse daha önce Finansal İstikrar Gözetim Komitesi (FSOC) raporunda; Hazine Bakanı Janet Yellen başkanlığındaki başlıca mali düzenleyicileri kapsayan üye kuruluşlarının, PWG tavsiyelerini dikkate almasını gerektiğini vurguluyor. Konu hakkında Kongre harekete geçemezse, FSOCstablecoin risklerini azaltmak için adımlar atmaya hazır olduğunu söyledi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
352.861,45 TL 1,78%
ethereumETH/TRY
24.468,04 TL 4,53%
tetherUSDT/TRY
18,33 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
18,34 TL 0,11%
bnbBNB/TRY
5.047,44 TL 3,43%
xrpXRP/TRY
9,67 TL 24,41%
binance-usdBUSD/TRY
18,32 TL 0,11%
cardanoADA/TRY
8,50 TL 3,34%
solanaSOL/TRY
599,03 TL 3,07%
dogecoinDOGE/TRY
1,12 TL 4,14%
Bağlantıyı kopyala