bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,072.17 4.19%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,074.07 4.25%
bnb
BNB (BNB) $ 551.84 4.56%
solana
Solana (SOL) $ 138.23 0.68%
xrp
XRP (XRP) $ 0.488254 5.77%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.452733 4.36%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.152048 4.70%

Finansal Analist: “Ethereum DeFi Kararsız Bir Sistem Oluyor”

Finansal Analist Ethereum DeFi Kararsiz Bir Sistem Oluyor 1

Ethereum’un merkezsiz finans alanı, son haftalarda katlanarak büyümeye devam etti. Veri sitesi DeFi Pulse’a göre, şu anda DeFi protokollerinde kilitli 6,65 milyar dolar değerinde kripto para birimi var. Bu aynı metrik, yılın başında 500 milyon dolara ve Mart ayında 1 milyar dolara yaklaştı.

Benzer şekilde, DeFi alanına ait kripto paralar da üstün hale geldi. Yearn.finance (YFI) token’ı, bu haberin yazılmasından sadece bir ay önce yaklaşık 3 dolarlık bir fiyatla piyasaya sürülmesine rağmen, kısa süre önce 16 doları aştı.

Birçoğu bu büyümenin yeniliklere dayandığını düşünürken, DeFi ekosisteminin sürdürülemez ve istikrarsız hale geldiğini düşünen çok az kişi var. Bu nedenle kısa süre sonra, DeFi alanı bir gevşeme ile karşı karşıya kalabilir.

Kripto para birimi alanındaki çoğu kişi, son haftalarda DeFi’nin parabolik büyümesini izliyor. Yine, birçok kişi bu büyümenin protokollere dayanmasının uzun vadeli değer sağlayacağını düşünüyor. Ancak, şu anda DeFi ekosisteminin sürdürülebilirliğinden şüphe duyan giderek artan sayıda şüpheci var.

Investor’s Podcast Network’ü kuran bir finansal analist ve eğitimci olan Preston Pysh, bu şüphecilerden biri. Kendisi sistemin istikrarsız bir hale geldiğini savunuyor.

 

Pysh, DeFi’nin sürdürülemez olduğunu düşünürken, uzun vadeli büyümenin daha yeni başladığını savunanlar var.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala