Finans ve Teknoloji İstanbul Fintech Week’te Buluşuyor

finans ve teknoloji istanbul fintech weekte bulusuyorerff

Finans ve teknoloji, Türkiye’nin ilk finansal teknoloji etkinliği olan İstanbul Fintech Week’te buluşuyor. 8-9 Şubat tarihlerinde İstanbul Fişekhane’de düzenlenecek olan etkinlik 50’nin üzerinde oturuma ev sahipliği yapacak.

İstanbul Fintech Week: 8-9 Şubat

Bilindiği üzere finansal hizmetlerde yenilik yeni bir şey değil. Ancak etkisi, değişen yerçekimine rağmen her zaman yaygın hale geliyor. Türkiye, finansal hizmetler ve teknolojinin ortaya çıkan yakınlaşmasına yönelik büyük bir potansiyel barındırıyor.

Finans ve teknoloji konuları son dönemde oldukça paralel bir şekilde hareket etmeye başladı. 8-9 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan Türkiye’nin ilk finansal teknoloji etkinliği olan İstanbul Fintech Week’te finans ve teknoloji alanıyla ilgilenenler bir araya gelecek.

finans ve teknoloji istanbul fintech weekte bulusuyorasd

İstanbul Fintech Haftası’nda yer alacak konuşmacılar ve sektör uzmanları finans ve teknoloji alanındaki sıcak konuları ele alacak.

2 gün sürecek olan Istanbul Fintech Week’te katılımcıları 50’nin üzerinde oturum bekliyor. Etkinlikte panellerin yanı sıra Türkiye’den ve birçok farklı ülkeden startup sunumları ile bu ülkelerin fintech otoriteleri tarafından kendi pazarlarının anlatıldığı oturumlar yer alacak.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
435.247,92 TL 1,22%
ethereumETH/TRY
30.959,49 TL 2,02%
tetherUSDT/TRY
18,84 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
6.154,11 TL 1,15%
usd-coinUSDC/TRY
18,84 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
7,53 TL 2,96%
binance-usdBUSD/TRY
18,82 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
7,35 TL 3,08%
dogecoinDOGE/TRY
1,73 TL 3,01%
matic-networkMATIC/TRY
22,77 TL 3,35%
Bağlantıyı kopyala