Filistin’de Bitcoin Kullanımı Hızla Artıyor

Filistinde Bitcoin Kullanimi Hizla Artiyor

Kripto paralar her ne kadar günümüzde aktif olarak yatırım amaçlı kullanılsa da aslında çok daha geniş bir yetenek havuzuna sahipler. Kimi zaman sınır ötesi ödemeler için bir aracı haline gelen kriptolar, kimi zaman da bağış toplamak için kullanılıyor. Son olarak yaşanan politik krizler nedeniyle zor durumda kalan Filistinliler, Bitcoin‘e yöneldi.

Filistinde Bitcoin Kullanimi Hizla Artiyor

Filistin’de Artış Gösteren Bitcoin Kullanımı Dikkat Çekti

Çok da uzak olmayan bir gelecekte gerçekleşen UkraynaRusya krizi, kripto paraların yatırımdan çok daha öte bir varlık statüsüne sahip olduğunu bize bir kez daha kanıtlamıştı. Ukrayna’nın tüm dünyadan kripto paralar üzerinden milyonlarca dolarlık bağış toplaması tüm dünyaya örnek olmuştu.

Son olarak Gazze Şeridi’nde mahsur kalan Filistinlilerin de kripto para birimlerine yöneldiği ve aktif olarak kullandığı raporlandı.

National News’de yer alan detaylara göre Gazze Şeridi‘nin bazı sakinleriyle röportaj yapıldı ve birçoğunun son zamanlarda kripto paralara döndüğünü belirtildi. Bölgedeki durumu özetleyen Noor, dijital para birimlerini öğrenmeye başladığında yaşam tarzının tamamen değiştiğini söyledi:

Bitcoin‘e yatırım yapmayı öğrendiğimde ve çevrimiçi makyaj ürünleri satmaya başladığımda kaderim tamamen değişti”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
446.461,18 TL 2,15%
ethereumETH/TRY
30.811,92 TL 2,39%
tetherUSDT/TRY
18,83 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
18,83 TL 0,11%
bnbBNB/TRY
5.936,58 TL 2,29%
xrpXRP/TRY
7,81 TL 0,80%
binance-usdBUSD/TRY
18,83 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
7,40 TL 1,77%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 0,52%
matic-networkMATIC/TRY
21,82 TL 0,85%
Bağlantıyı kopyala