Filipinler Düzenleyicisi, Ülkedeki Kripto Yatırımcılarını Uyardı

filipinler duzenleyicisi ulkedeki kripto yatirimcilarini uyardi

Kripto para piyasası her geçen gün büyüyor, genişliyor. Piyasanın git gide büyümesi birçok ülkeyi kripto konusunda harekete geçirdi. Bununla birlikte birçok ülke kripto ekosistemindeki kayıt dışı şirketler konusunda yatırımcılarını uyarmaya başladı. Bu ülkelerden biri de Filipinler oldu.

Filipinler Merkez Bankası’ndan Kripto Uyarısı

Filipinler’deki kripto piyasasının ana düzenleyicisi olan Filipinler Merkez Bankası, yatırımcıları kayıt dışı ve yabancı kripto sağlayıcılarıyla ilişki kurmaları konusunda uyardı.

filipinler duzenleyicisi ulkedeki kripto yatirimcilarini uyardi

Filipinler Merkez Bankası Bangko Sentral ng Pilipinas (BSP), kayıtsız ve yabancı kripto hizmet sağlayıcıları hakkında bir uyarı yayınladı. Duyuruda şu ifadeler yer aldı:

Bangko Sentral ng Pilipinas (Bangko Sentral), halkı, kayıtlı olmayan veya yurtdışında ikamet eden sanal varlık servis sağlayıcıları (VASP’ler) ile uğraşmamaya şiddetle çağırıyor.

Bangko Sentral şunları vurguladı:

VA işlemleri genellikle fiyat dalgalanmaları nedeniyle büyük mali kayıplara neden olabilecek yüksek riskli faaliyetler olarak kabul edilir.

Ayrıca merkez bankası, hükümetin kripto fiyat dalgalanmalarından kaynaklanan finansal kayıplara karşı koruma garantisi vermediği konusunda uyardı. Düzenleyici, Halkın dikkatli olması gerektiğini, kendi durum tespitini yapması ve VA ile ilgili faaliyetlere katılmadan önce her zaman risklere dikkat etmesi gerektiğini vurguladı.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
377.530,78 TL 0,76%
ethereumETH/TRY
25.514,21 TL 1,58%
tetherUSDT/TRY
18,57 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.481,21 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
18,56 TL 0,08%
xrpXRP/TRY
9,34 TL 3,40%
binance-usdBUSD/TRY
18,57 TL 0,01%
cardanoADA/TRY
8,08 TL 0,55%
solanaSOL/TRY
638,04 TL 0,88%
dogecoinDOGE/TRY
1,22 TL 1,32%
Bağlantıyı kopyala