Figment, C Serisi Finansmanında 110 Milyon Dolar Topladı

figment-c-serisi-finansmaninda-110-milyon-dolar-topladi

Kripto para staking şirketi Figment, 1,4 milyar dolarlık bir değerlemeyle, C Serisi finansman turunda 110 milyon dolar topladı. Söz konusu olan C Serisi finansman turu 91 milyar dolardan fazla varlığı yöneten özel sermaye şirketi Thoma Bravo tarafından yönetildi.

Bunun yanında finansman turunun diğer katılımcılar arasında; Morgan Stanley’nin Counterpoint Global, ParaFi Capital, Avon Ventures ve kripto borsaları Binance, Bitstamp ve Binance.US yer alıyor.

Figment, Finansman Gelirlerini Nasıl Değerlendirecek?

Kripto para staking şirketi Figment, özel sermaye şirketi Thoma Bravo tarafından yönetilen, C Serisi finansman turunda 110 milyon dolar finansman sağladı. Belirtmek gerekirse bu finansman turunun gelirleri; şirketin stake için destek eklemesine ve daha fazla geliştirici kiralamasına yardımcı olacak.

figment c serisi finansmaninda 110 milyon dolar topladi 2

Figment’in kurucu ortağı ve CEO’su Lorien Gabel konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Artan işe alım ve çalışan sayısını artırmak bir numaralı öncelik olsa da, yeni sermayenin, şirketin Web 3.0’ın genel gelişimine çok daha fazla dahil olmasına yardımcı olmalı

Hatırlatmak gerekirse Figment, daha önce B Serisi finansman turunda 50 milyon dolar toplamıştı. Söz konusu olan tur ise; Senatör Yatırım Grubu ve Liberty City Ventures tarafından ortaklaşa yönetilmişti.

Staking sağlayıcısı aynı zamanda kripto endüstrisine yatırım yapmaya odaklanacak olan Figment Capital adlı bir yatırım kolu da başlattı. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 487.811,39 TL 3,56%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.183,42 TL 1,13%
tether
Tether (USDT) 13,58 TL 0,29%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.919,27 TL 0,74%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,45 TL 0,02%
cardano
Cardano (ADA) 14,26 TL 1,03%
xrp
XRP (XRP) 8,04 TL 0,28%
solana
Solana (SOL) 1.209,58 TL 6,16%
terra-luna
Terra (LUNA) 886,81 TL 0,55%
polkadot
Polkadot (DOT) 236,43 TL 2,42%
Bağlantıyı kopyala