Fidelity, Bitcoin ETF’si için Baskıyı Sürdürüyor

fidelity bitcoin etfsi icin baskiyi surduruyor

Yatırım fonu şirketi Fidelity‘nin Bitcoin borsasında işlem gören fonu onay bekliyor. Fidelity, bu onayı alabilmek için 8 Eylül günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile bir toplantı yaptı. Katılımcılar arasında Fidelity yöneticilerinin yanında Chicago merkezli vadeli işlem borsası CBOE’nin Başkan Yardımcısı Kyle Murray de katıldı.

Fidelity, Bitcoin ETF’si için Baskı Yapıyor

Toplantı, WebEx üzerinden gerçekleştirildi ve Fidelity sunumunda, neden onay alması gerektiğine dair çeşitli nedenler paylaştı. Buradaki nedenlerin başında Bitcoin piyasasının olgunlaşmış olması, önemli ticaret hacmine sahip olması ve derin likiditesi yer alıyor.

fidelity bitcoin etfsi icin baskiyi surduruyor 2

Toplantıda aynı zamanda hem Kanada hem de Avrupa borsasında işlem gören fonlardan ve ürünlerden de bahsedildi. Fidelity, yatırımcıların ETF’ler sayesinde Bitcoin’e doğrudan maruz kalma yeteneğinden faydalanacağını düşünüyor.

Fidelity’nin Bitcoin’i keşfetmesi, 2014 yılına dayanıyor. Şirket, o yıllardan beri Bitcoin’e olan ilgisini ifade ediyor. Bu doğrultuda, mart ayında, şirketin Boston merkezli yan kuruluşu FD Funds Management, Wise Origin Bitcoin Trust adlı bir Bitcoin ETF başlatmak için başvuruda bulundu.

SEC Başkanı, dün akşam saatlerinde, kripto endüstrisinin konu alındığı bir duruşmaya katıldı. Detaylar haberimizde.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 399.661,21 TL 3,01%
ethereum
Ethereum (ETH) 28.792,93 TL 2,35%
cardano
Cardano (ADA) 20,15 TL 1,36%
tether
Tether (USDT) 8,46 TL 0,06%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.554,01 TL 3,74%
xrp
XRP (XRP) 9,23 TL 0,65%
solana
Solana (SOL) 1.376,98 TL 2,38%
polkadot
Polkadot (DOT) 310,98 TL 0,44%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,04 TL 1,66%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,46 TL 0,05%
Copy link
Powered by Social Snap