Fidelity Bireysel Yatırımcılarına Bitcoin Hizmeti Sunacak

Fidelity Bireysel Yatirimcilarina Bitcoin Hizmeti Sunacak

Bitcoin söz konusu olduğunda oldukça geniş diyebileceğimiz bir ürün yelpazesine sahip olan Fidelity, yakın zamanda bu ürünlerine bir yenisini daha eklemeyi planlıyor. Öyle ki Bitcoin destekli emeklilik fonu gibi birçok alanda çalışma yapan şirket, çıkan son iddialara göre bireysel yatırımcılarına da Bitcoin (BTC) hizmeti sunmayı planlıyor.

Fidelity Bireysel Yatirimcilarina Bitcoin Hizmeti Sunacak

Fidelity’den Bireysel Yatırımcılarına Bitcoin Hizmeti

The Wall Street Journal tarafından paylaşılan detaylara göre Fidelity Investments, bireysel yatırımcıların şirketin ticaret platformunda Bitcoin ticareti yapmalarına izin verecek bir plan üzerinde çalışıyor.

Verilen detaylara göre 34.4 milyondan fazla bireysel hesabı yöneten ve dünyanın en büyük fon yöneticilerinden biri olan Fidelity, bu adımı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış durumda. Ancak şirketin bu planları henüz müşterileri ile paylaşmadığını ve resmi bir açıklamanın da gelmediğini belirtelim.

Diğer taraftan Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz ise New York’un SALT forumunda, şirketin planları hakkında söylentileri duyduğunu söyledi ve şu ifadelere yer verdi:

“Bir kuş bana, Fidelity’nin bireysel müşterileri için çok yakında kripto hizmeti söyledi. Umarım o kuş haklıdır”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
373.961,57 TL 4,88%
ethereumETH/TRY
25.159,20 TL 3,75%
tetherUSDT/TRY
18,56 TL 0,28%
bnbBNB/TRY
5.489,50 TL 3,67%
usd-coinUSDC/TRY
18,52 TL 0,10%
xrpXRP/TRY
8,87 TL 6,18%
binance-usdBUSD/TRY
18,51 TL 0,06%
cardanoADA/TRY
8,04 TL 2,37%
solanaSOL/TRY
636,02 TL 4,74%
dogecoinDOGE/TRY
1,13 TL 1,70%
Bağlantıyı kopyala