Fidelity: 2022’de Daha Fazla Ülke Bitcoin Alacak

fidelity 2022de daha fazla ulke bitcoin alacak

Varlık yöneticisi Fidelity, ülkeler için Bitcoin‘in benimsenmesinin artığını ve bu yıl daha fazla hükümetin kripto para birimi satın alacağını söylüyor. Öyle ki Fidelity, daha fazla ülkenin Bitcoin‘i bir yasal ihale biçimi olarak kabul göreceğini ve El Salvador‘un liderliğini takip edebileceğini düşünüyor. 

Fidelity, Daha Fazla Ülkelerin 2022’de Bitcoin Satın Almasını Bekliyor

Varlık yöneticisi Fidelity‘in 2021 özetine göre; son 12 ayda, kripto para biriminin benimsenmesi arttı. Ayrıca şirket, dünya çapındaki ülkelerin El Salvador’u gözlemleyeceğine ve kripto para birimlerini benimseyeceğine inanıyor.

fidelity 2022de daha fazla ulke bitcoin alacak 2

Fidelity konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Bitcoin’in benimsenmesi artarsa, bugün bir miktar Bitcoin’i güvence altına alan ülkeler, rekabette daha iyi durumda olacaklar. Bu nedenle, diğer ülkeler yatırım tezine veya Bitcoin’in benimsenmesine inanmasalar bile, bazılarını bir form olarak elde etmek zorunda kalacaklar.

Ayrıca Fidelity, “Diğer egemen ulus devletlerin 2022’de Bitcoin satın aldığını ve hatta belki bir merkez bankasının bir satın alma gerçekleştirdiğini görmek bizi şaşırtmaz” dedi.

Son olarak hatırlatmak gerekirse varlık yöneticisi Fidelity’nin Kanada kolu, Bitcoin ETF’sinin küçük bir kısmını, borsada işlem gören en büyük iki fonuna eklemeyi planlıyor

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 476.218,39 TL 3,06%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.945,17 TL 6,19%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,61%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.954,02 TL 4,79%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,43 TL 0,17%
cardano
Cardano (ADA) 14,64 TL 4,55%
solana
Solana (SOL) 1.316,25 TL 13,12%
xrp
XRP (XRP) 8,17 TL 6,51%
terra-luna
Terra (LUNA) 895,91 TL 1,47%
polkadot
Polkadot (DOT) 251,35 TL 6,09%
Bağlantıyı kopyala