Fed Yetkilisinden Faiz Artırımı Açıklaması

fed yetkilisinden faiz artirimi aciklamasi

Amerika Birleşik Devletleri’nde nakit krizi derinleşirken, Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası yetkilileri tarafından yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor. Fed yetkilisi Barkin, faiz oranları hakkında açıklamalarda bulundu.

Fed Yetkilisine Göre Faiz Oranları Yeniden Artırılabilir

Richmond Federal Rezerv Bankası Başkanı Thomas Barkin, ABD Merkez Bankası (Fed) faiz politikalarıyla ilgili yeni bir açıklama yaptı.

fed yetkilisinden faiz artirimi aciklamasi 2

Thomas Barkin açıklamasında enflasyonun yenildiğine hala ikna olmak istediğini ve gerekirse faiz oranlarının daha da yükseltmesini destekleyeceğini ifade etti. Barkin açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Tüm bu gecikmeli etkilerle ilgili neler olduğu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorum. Bununla birlikte aynı zamanda enflasyonu da düşürmek istiyorum. Ve eğer bunu yapmak için daha fazla faiz artışı kararı alınması gerekiyorsa, bunu yapmaya da hazırım.

Bu yıl politika belirleyici Federal Açık Piyasa Komitesi’nde oy kullanmayan Barkin, Atlanta Fed’in Florida, Amelia Adası’ndaki yıllık finansal piyasalar konferansının oturum aralarında açıklama yapıyordu. Politika yapıcılar bu ayın başındaki toplantıda faiz oranlarını çeyrek puan artırarak yüzde 5 ila yüzde 5.25 hedef aralığın a yükseltti ve sıkılaştırma döngüsüne ara vermeye hazır olabileceğinin de sinyalini verdi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
556.939,69 TL 0,55%
ethereumETH/TRY
38.168,59 TL 0,23%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.244,54 TL 0,67%
usd-coinUSDC/TRY
20,13 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,56 TL 4,52%
cardanoADA/TRY
7,66 TL 0,12%
staked-etherSTETH/TRY
38.136,96 TL 0,27%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 0,58%
solanaSOL/TRY
424,71 TL 1,29%
Bağlantıyı kopyala