Fed ve FDIC Bir Kurtarma Fonu İçin Görüşmeler Yapıyor

fed ve fdic bir kurtarma fonu icin gorusmeler yapiyor

ABD’nin en büyük bankalarından birisi olan Silicon Valley Bank, geçtiğimiz günlerde Kaliforniya Mali Koruma ve Yenilik Departmanı tarafından kapatılmıştı. Sigortasız olarak varlıkları saklayan Silicon Valley Bank’ın bu durumu ABD Merkez Bankası (Fed) ve Federal Mevduat Sigortası Şirketi’ni (FDIC) harekete geçirdi.

Fed ve FDIC Başarısız Bankalar İçin Yeni Plan Üzerinde Çalışıyor

Amerika Merkez Bankası (Fed) ve Federal Mevduat Sigortası Şirketi (FDIC), düzenleyicilerin Silicon Valley Bank’ın kapatıldığını açıklamasının ardından harekete geçti. Amerika Merkez Bankası (Fed) ve Federal Mevduat Sigortası Şirketi (FDIC), sorun yaşayan bankalarda daha fazla mevduatı durdurmasına imkân tanıyacak yeni bir fon oluşturmak için görüşmeler gerçekleştiriyor.

fed ve fdic bir kurtarma fonu icin gorusmeler yapiyor 2

Bilgi sahibi kaynaklar tarafından aktarılanlara göre, düzenleyiciler banka yöneticileriyle yaptıkları görüşmelerde yeni çözümü değerlendirdi. Yeni çözümün, mevduat sahiplerine güven vermesi ve herhangi bir paniğin çok daha hızlı bir şekilde kontrol altına alması planlanıyor. Geliştirilen yeni çözüm, risk sermayesi ve startup girişimlere odaklanan daha küçük bankaların finansal sağlığına dair endişelerin artmasıyla birlikte ajansın acil durum planlarından birisi olarak öne çıkıyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
526.690,87 TL 0,05%
ethereumETH/TRY
33.556,06 TL 0,13%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.203,19 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
19,15 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
8,74 TL 1,84%
cardanoADA/TRY
6,80 TL 1,92%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,57%
staked-etherSTETH/TRY
33.476,88 TL 0,11%
matic-networkMATIC/TRY
20,79 TL 1,74%
Bağlantıyı kopyala