Fed Tutanakları Sonrası Bitcoin, 44.000 Dolara Geriledi

fed tutanaklari bitcoini 44 000 dolara seviyesine geriletti

14-15 Aralık 2021’de yapılan Komite toplantısının tutanaklarını yayınladığını siz okurlarımızla paylaşmıştık. Açıklamalar sonrası anlık gerileme ile 45.500 dolar seviyesine çekilen Bitcoin (BTC), düşüşünü sürdürerek 44.000 dolar bandını altına indi.

Yayımlanan tutanaklar sonrası tüm piyasalarda satışlar başladı. Bitcoin (BTC) yüzde 3.6 değer kaybederken rakibi Ethereum (ETH) ise yüzde 4.5 değer kaybederek 3.545 dolar seviyesine kadar çekildi.

us global investorsin ceosu altin ve btc hakkinda konustu 2

Fed Tutanakları Bitcoin’i (BTC) Etkiledi

Fed’in tutanaklarının açıklanması üzerine anlık düşüş yaşayan Bitcoin ve diğer birçok kripto para, 1 saat içerisinde 246 milyon dolarlık pozisyon likide edildi edildi.

Fed yetkilileri, enflasyon verilerinin ve sıkı çalışma koşullarının, “katılımcıların daha önce tahmin ettiğinden daha erken veya daha hızlı” bir faiz artışını garanti edebileceğini belirtmesi üzerine piyasalarda dalgalanma yaşandı. Bankanın para politikası komitesinin 14-15 Aralık’taki toplantısına ait tutanaklar, Fed’in gösterge federal fon oranını yükselttikten sonra “nispeten yakında” 8,8 trilyon dolarlık bilançosunu küçültmeye başlayabileceğini de belirtti.

Son olarak haberimizin yazımı itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin’in (BTC) 44.024 dolardan alıcı buluyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 471.059,77 TL 3,36%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.356,49 TL 6,34%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,39%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.905,12 TL 4,88%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,43 TL 0,59%
cardano
Cardano (ADA) 14,37 TL 6,16%
solana
Solana (SOL) 1.267,89 TL 13,60%
xrp
XRP (XRP) 8,05 TL 6,91%
terra-luna
Terra (LUNA) 869,71 TL 1,25%
polkadot
Polkadot (DOT) 245,17 TL 6,07%
Bağlantıyı kopyala