Fed Toplantı Tutanakları Yayımlandı

fed toplanti tutanaklari yayimlandi

ABD Merkez Bankası (Fed) yetkilileri gerçekleştirilen son toplantının tutanaklarına göre enflasyonla mücadele etme noktasında kesin duruş sergilemeye devam ediyor. Yayımlanan tutanaklarda, fiyat baskılarının kontrol altında olduğuna ikna olmadan ve enflasyonda düşüşte önemli bir ilerleme kaydedilene kadar yüksek faiz oranlarına devam edileceği noktasında fikir birliğine varıldığı görülüyor.

Fed Ciddi Bir Kanıt Görene Kadar Faiz Artırımını Sürdürecek

ABD Merkez Bankası’nın gösterge faiz oranını yarım puan daha artırdığı bir toplantıda, enflasyonun kabul edilemez bir seviyede olduğu ve bu sebeple kısıtlayıcı politikanın uygulanmasının önemi dile getirildi.

Tutanaklara göre Fed’in Aralık 2022’deki faiz artırımı kararı, enflasyonun gerilemesinin ardından katılımcılar tarafından memnuniyetle karşılandı.

fed toplanti tutanaklari yayimlandi 2

Kayıtlarda, “Katılımcılar genel olarak, gelen veriler enflasyonun yüzde 2’ye doğru sürekli bir düşüş yolunda olduğuna dair bir güven verene kadar kısıtlayıcı bir politik duruşun sürdürülmesi gerektiğini gözlemledi.” ifadeleri yer aldı.

Son olarak toplantı tutanaklarına göre, faiz artışlarının daha yavaş bir şekilde artması, “komitenin önceliği olan fiyat istikrarı hedefine ulaşma kararlılığının kaybolduğunun bir göstergesi veya mevcut enflasyonun zaten kalıcı bir düşüş eğiliminde olduğuna dair bir yargı” değildi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.529,67 TL 2,10%
ethereumETH/TRY
30.353,49 TL 2,18%
tetherUSDT/TRY
18,83 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.002,23 TL 4,17%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
7,79 TL 0,70%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,13%
cardanoADA/TRY
7,33 TL 1,50%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 1,67%
matic-networkMATIC/TRY
22,20 TL 5,63%
Bağlantıyı kopyala