Fed, Kripto Paraları ve Stablecoinleri Yakından Takip Ediyor

fed kripto paralari ve stablecoinleri yakindan takip ediyor

Geleneksel hisse senetleri ve kripto para piyasaları 2022 yılında darbe almaya devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (Fed) kripto para piyasalarını yakın takibe aldı.

Fed Başkanı Powell, Kripto Piyasaların İzlendiğini Belirtti

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (Fed) başkanı Jerome Powell bugün ABD ekonomisi ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Powell, bu açıklamaların ardından kripto para dünyasının da yakından izlendiğini dile getirdi. Powell, Fed’in Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yakından takip edildiğini ancak Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde yaşanan fiyat dalgalanmalarından hiçbir “makroekonomik sonuç” görmediğini ancak kripto para birimleri için çok daha iyi bir düzenlemenin şart olduğunu dile getirdi. Powell açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Bence temel çıkarım, gerçekten bizim söylediğimiz ve diğerlerinin bir süredir söylediği şey olan kripto endüstrisinin çok yenilikçi olduğu gerçeğidir. Alanda gerçekten daha iyi bir düzenleyici çerçeveye ihtiyaç var.

fed kripto paralari ve stablecoinleri yakindan takip ediyor 2

Powell’a ayrıca Bitcoin’den daha az volatil olan ve kripto para piyasasının bel kemiği olarak kabul edilen ABD doları gibi itibari paraya sabitlenmiş stablecoinler hakkında da soru da soruldu. Powell stablecoin açıklamasında, stablecoin dünyasının “yeni ve gelişmekte olan” bir dünya olduğunu ve ihtiyaç duyduğu “amaca uygun” düzenlemeye sahip olmadığını da belirtti. Son olarak Biden hükümetinin çağrısıyla ABD makamları, stablecoin düzenlemesi üzerinde bir süredir çalışıyordu.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
558.390,32 TL 0,20%
ethereumETH/TRY
38.290,49 TL 0,32%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.277,99 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
20,15 TL 0,12%
xrpXRP/TRY
10,53 TL 5,73%
cardanoADA/TRY
7,62 TL 0,28%
staked-etherSTETH/TRY
38.278,60 TL 0,37%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 0,75%
solanaSOL/TRY
427,53 TL 3,07%
Bağlantıyı kopyala