bitcoinBTC/TRY
1.094.150,86 TL 1,08%
ethereumETH/TRY
58.816,14 TL 1,57%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,20%
bnbBNB/TRY
6.583,59 TL 1,27%
xrpXRP/TRY
17,48 TL 1,29%
solanaSOL/TRY
1.734,55 TL 0,59%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,07%
staked-etherSTETH/TRY
58.808,33 TL 1,35%
cardanoADA/TRY
10,91 TL 2,55%
dogecoinDOGE/TRY
2,35 TL 0,12%

Paylaş

‘Fed faiz kararından sonra Bitcoin’de hareketlilik muhtemel’

bitcoin

Küresel piyasalarda dikkatler bugün açıklanacak kritik Fed kararına çevrildi. Fed, bu akşam TSİ ile 21.00‘da kritik faiz kararı açıklayacak. Piyasada toplantıda faiz artışlarına ara verileceği beklentisi hakim. Bunun yanında piyasa aktörleri yetkililerin Kasım ayına ilişkin yönlendirmesini de yakından izleyecek. Öyle ki kripto para yatırımları Fed‘in bugün muhtemel verilere bağlı duruşuna bağlı kalacağını söyledi.

Fed kararından sonra Bitcoin’de hareketlilik yaşanacak mı?

Bitcoin opsiyonları, kripto para biriminin Fed sonrasında yüzde 3’ten fazla hareket edemeyeceğini gösteriyor. Bitcoin‘deki volatilite veya fiyat türbülansının derecesi, ABD hisse senedi ve tahvil piyasalarındaki sakinlikle tutarlı olarak bastırılmış durumda. Bazı kripto yatırımcılara göre, düşük volatilite rejimi muhtemelen çarşamba günkü Fed faiz kararından sonra da devam edecek.

Amberdata’nın türevler direktörü Greg Magadini’ye göre, merkez bankasının gösterge borçlanma maliyetini yüzde 5,25 ile yüzde 5,5 arasında sabit tutması ve uzun süredir tercih ettiği veriye dayalı duruşunu koruyarak piyasaya herhangi bir sürpriz sunmaması bekleniyor. Faiz yatırımcıları Fed’in bugün faiz oranlarını sabit tutma ihtimalinin neredeyse yüzde 100 olduğunu düşünüyor.

piyasalar merakla bekliyor fed faiz kararini aciklayacak gqpa

Amberdata’nın türevler direktörü Greg Magadini, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Fed, veriye bağlı kalma konusunda oldukça kararlı davrandı ve faiz oranlarını daha uzun süre yüksek tutabileceği’ sinyalini verdi. Bana göre bu, Fed’in bu haftaki FOMC toplantısında oranları değiştirmeden yönlendirebileceği ancak faiz oranlarının yüksek kalacağı sinyalini verdiği anlamına geliyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala