Fed Dijital Para Raporu için Bu Hafta İşaret Edildi

fed dijital para raporu icin bu hafta isaret edildi

Amerika Birleşik Devletleri’nde dijital paralarla ilgili net karara henüz varılamadı. Hem politikacılar hem de ABD Merkez Bankası (Fed), dijital paranın gerekliliği üzerine görüşmeler yapıyordu. Şimdi ise Wall Street Journal’da yer alan bir haber, nihai kararın çok yakın olduğunun sinyallerini verdi. İddialar doğruysa, Fed dijital para raporu bu hafta geliyor.

Fed Dijital Para Raporu Bu Hafta Geliyor Mu?

Aslında bu soruya yanıt vermek şimdilik kolay değil çünkü çıkan haber yalnızca iddia seviyesinde. Ancak WSJ’ye göre Fed, bu hafta dijital para raporu için beklenen açıklamayı yapabilir. Raporla birlikte CBDC’lerin yararları ve riskleri ile ilgili kapsamlı bir çalışma başlamış olacak. Bu arada Fed üyelerinin bu konuda ikiye ayrıldığı da iddialar arasında.

fed dijital para raporu icin bu hafta isaret edildi 2

Fed Başkanı Jerome Powell da daha önce yaptığı açıklamalarda rapor için net bir tarih vermese de yakın gelecekte paylaşılacağını belirtmişti.

Geçen hafta yaptığı açıklamada Powell, ABD Merkez Bankası’nın dijital bir dolar oluşturmak için Kongre ile birlikte çalışması gerektiğine inandığını dile getirdi.

Dediğimiz gibi Fed üyeleri CBDC’lerle ilgili ikiye ayrılmış durumda iddiaları var. Projeye olumlu bakanların mı, yoksa olumsuz bakanların mı yoğunlukta olduğunu ilerleyen zamanda göreceğiz.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 522.700,72 TL 1,28%
ethereum
Ethereum (ETH) 34.277,53 TL 7,53%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.243,29 TL 2,01%
cardano
Cardano (ADA) 19,68 TL 1,15%
tether
Tether (USDT) 9,03 TL 0,16%
xrp
XRP (XRP) 10,20 TL 1,83%
solana
Solana (SOL) 1.354,71 TL 3,27%
polkadot
Polkadot (DOT) 360,70 TL 4,46%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,03 TL 0,13%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,12 TL 2,20%
Copy link
Powered by Social Snap