Fed, Custodia’nın Kripto Odaklı İş Modeli Hakkında Açıklama Yaptı

fed custodianin kripto odakli is modeli hakkinda aciklama yapti

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (Fed), kripto odaklı banka olan Custodia Bank’ın kripto odaklı iş modeli hakkında yeni bir açıklama yaptı. ABD Merkez Bankası (Fed), Custodia Bank’ın kripto odaklı iş modelinin “tutarsız” olduğunu belirtti.

Fed’e Göre Custodia Bank’ın Kripto Odaklı İş Modeli Tutarsız

ABD Merkez Bankası Kurulu, Wyoming merkezli kripto bankasının üyelik başvurusunu reddetmiş olduğu bir kararda, Custodia Bank’ın önermiş olduğu iş modelinin “tutarsız” olduğunu dile getirdi. Custodia Bank’ın üyelik başvurusu ve ana hesap başvurusu, 18 aylık bir sürecin ardından Ocak 2023’te reddedilmişti.

fed custodianin kripto odakli is modeli hakkinda aciklama yapti 2

Öncelerden Avanti Bank olarak bilinen Custodia Bank, merkez bankasının kararını hukuka aykırı bir şekilde geciktirdiğini iddia ederek Haziran 2022’de ABD Merkez Bankası’na karşı dava açmıştı. Şirket bu yılın başlarında Fed’in onu bloke etmek için bir komplo kurduğu iddiasıyla değiştirilmiş bir şikâyet başvurusunda bulunmuştu.

Custodia Bank’ın reddi sırasında ABD Merkez Bankası, Custodia Bank’ın “yeni iş modeli ve kripto varlıklara odaklanma önerisinin önemli güvenlik ve sağlamlık risklerini beraberinde getirdiğini” ve Custodia Bank’ın yeterli bir risk yönetimi çerçevesine sahip olmadığı konusundaki tutumu açıklayan kısa bir bildiri yayımladı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
554.215,44 TL 0,77%
ethereumETH/TRY
38.357,39 TL 0,22%
tetherUSDT/TRY
20,62 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.281,26 TL 0,57%
usd-coinUSDC/TRY
20,61 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
10,43 TL 1,00%
staked-etherSTETH/TRY
38.340,48 TL 0,20%
cardanoADA/TRY
7,49 TL 2,67%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 0,82%
matic-networkMATIC/TRY
18,45 TL 0,86%
Bağlantıyı kopyala