Fed Başkanı’nın Açıklamaları Sonrası BTC Artış Gösterdi

fed baskaninin aciklamalari sonrasi btc artis gosterdi

Bugün İkinci dönem başkanlığının onaylanacağı oturumda konuşan Fed başkanı Jerome Powel, kripto paralar konusunda uzun süredir beklenen önemli bir açıklamada bulundu. Kripto para raporunun yakında yayımlanacağını açıklayan Powell, raporun önümüzdeki haftalarda yayımlanacağını açıkladı. Bu açıklamalar sonrası Bitcoin (BTC) 41.600 dolar seviyelerinden 43.000 dolara kadar yükseldi.

powell 1

Fed Başkanı Rapor Geliyor Dedi, Bitcoin (BTC) Yükseldi

Küresel olarak son dönemde oldukça artan kripto düzenleyici belirsizliği sürüyor. Bu alanda da en önemli düzenleyiciler arasında yer alan SEC ve Fed, oldukça yakından takip ediliyor. Durum böyle olunca Fed Başkanı Jerome Powell‘ın yakın zamanda dijital varlık raporunun yayımlanacağını söylemesi yatırımcıları heyecanladırdı.

Yapılan açıklamalar sonrası Bitcoin (BTC) yüzde 2.3 artarak 43.000 dolara ulaşırken Ethereum (ETH) 5.6 yükseldi ve 3.253 doları gördü.

Diğer taraftan rapor için beklenti hat safaya ulaşmış durumda. Raporun, merkez bankası dijital para birimi (CBDC) veya dijital dolar üzerine odaklanması beklenirken, Fed’in doları dijitalleştirme potansiyeli, kripto endüstrisinin yanı sıra para politikasının geleceği ile daha geniş çapta ilgilenenler için büyük bir ilgi konusu oldu. 

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
468.932,11 TL 0,77%
ethereumETH/TRY
31.140,89 TL 1,24%
tetherUSDT/TRY
15,81 TL 0,27%
usd-coinUSDC/TRY
15,83 TL 0,29%
bnbBNB/TRY
4.783,74 TL 2,02%
xrpXRP/TRY
6,54 TL 0,89%
binance-usdBUSD/TRY
15,84 TL 0,11%
cardanoADA/TRY
8,32 TL 2,18%
solanaSOL/TRY
811,76 TL 1,15%
dogecoinDOGE/TRY
1,36 TL 1,33%
Bağlantıyı kopyala