Fed Başkanı Powell’dan Faiz Açıklaması

fed baskani powelldan faiz aciklamasi

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, ABD Merkez Bankası’nın faiz politikasıyla ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Powell açıklamasında faiz oranlarının, merkez bankası politika yapıcılarının beklediğinden daha yüksek olabileceğini belirtti.

Jerome Powell’dan Faiz Artırımı Sinyali

ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell, faiz oranlarına dair yeni açıklamalarda bulundu. Powell açıklamasında, merkez bankası politika yapıcılarının beklediğinden daha yüksek faiz oranlarının açıklanabileceğinin sinyalini verdi.

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell, enflasyonun 2022’nin sonlarında göstermiş olduğu yavaşlamayı tersine çevirdiğini belirten 2023 önceki verilere atıfta bulunarak, ileride daha sıkı para politikalarının uygulanabileceği konusunda uyarılarda bulundu. Jerome Powell yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

Son ekonomik veriler tahminlerden daha güçlü geldi. Bu veriler ışığında faiz oranlarının nihai seviyesinin büyük bir ihtimalle önceden tahmin edilenden daha yüksek olacağını gösteriyor. Verilerin tamamı daha hızlı sıkılaştırmanın gerekli olduğunu göstererek olsaydı, faiz artırımlarının hızını artırmaya hazır olurduk.

Powell’ın bu açıklamalarının iki anlamı bulunuyor. Bu anlamlardan ilki federal fon oranının zirve ya da nihai seviyesinin Fed yetkililerinin önceki göstergesinden daha yüksek olması ve ikincisi ise geçen ay daha küçük bir çeyrek yüzde puanına geçiş olarak anlamlandırılabilir.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.913,60 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
33.971,06 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.029,56 TL 0,50%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,27 TL 2,74%
cardanoADA/TRY
7,13 TL 3,86%
staked-etherSTETH/TRY
33.857,11 TL 1,68%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 2,09%
matic-networkMATIC/TRY
20,76 TL 3,16%
Bağlantıyı kopyala