Fed Başkanı Powell, Kasım 2022 Faiz Kararını Değerlendirdi

fed baskani powell kasim 2022 faiz kararini degerlendirdi

ABD Merkez Bankası (Fed) Kasım 2022 faiz kararını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre Fed Kasım 2022’de 75 baz puan artırımı kararı aldığını belirtti. Fed’in bu kararı sonrasında Jerome Powell, açıklamalarda bulundu. Fed Başkanı Powell açıklamasında Fed’in faiz kararını ve enflasyon oranını değerlendirdi.

Powell, Fed Kasım 2022 Faiz Kararını Değerlendirdi

Fed Kasım 2022 faiz kararında, 75 baz puan faiz artırımı kararı aldığını açıkladı. Powell açıklamasında ABD Merkez Bankası’nın enflasyonu yüzde 2 hedefine getirmek için gerekli araçlara sahip olduğunu belirtti. Son 50 yılın en düşük işsizlik oranlarına ulaşmaya yaklaştıklarını belirten Powell, istenen hedeflere gelene kadar benzer adımların geleceğini belirtti.

Fed Başkanı Powell açıklamasında, ABD Merkez Bankası’nın faiz artışına devam edeceğinin sinyallerini de verdi. Powell, bu faiz artışının enflasyon hedefleri olan yüzde 2’ye kadar düşmesine faydalı olacağını belirtti. Powell’ın açıklamasında dikkat çeken bir nokta ise faiz oranlarının artışı ile ilgili verdiği cevap oldu. Fed’in Kasım 2022 faiz kararını açıklamasıyla birlikte yayımladığı belgede faiz artışının ilerde daha düşük bir seviyede yapılabileceğine üstü kapalı da olsa değinilmişti.

Powell açıklamasında, verileri dikkate alarak Ocak ve Şubat aylarında faiz artışında gaza basmayı durdurabileceklerini belirtti. Bu konuda yine kesin bir açıklama yapmadı. Powell bununla birlikte ABD’de enflasyonun olup olmadığını ve hatta olsa bile hangi seviyede olduğunu kimsenin bilmediğini belirtti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
321.466,25 TL 1,51%
ethereumETH/TRY
24.182,74 TL 3,06%
tetherUSDT/TRY
18,66 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.514,01 TL 1,29%
usd-coinUSDC/TRY
18,65 TL 0,05%
binance-usdBUSD/TRY
18,65 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
7,36 TL 0,50%
dogecoinDOGE/TRY
1,96 TL 2,91%
cardanoADA/TRY
6,06 TL 0,54%
matic-networkMATIC/TRY
17,41 TL 2,06%
Bağlantıyı kopyala