Fed Başkanı Jerome Powell, Enflasyon Hakkında Konuştu

fed baskani jerome powell kripto paralar hakkinda konustu

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, ABD’nin son dönemde rekor derecede yükselen enflasyonu hakkında önemli açıklamalar yaptı. Fed başkanı Powell, Fed’in enflasyonu düşürmek için çeşitli adımlar atacağını ancak şimdilik izlemede olduklarını belirtti.

Fed Başkanı Powell, Enflasyonu Düşürmek İçin Çalışıyoruz

Fed Başkanı Jerome Powell açıklamasında; “Beklentiler üzerinde çalışmayı seviyoruz. Piyasaların söylediklerimize tepki verdiğini görmek güzeldi” ifadesini kullandı. Fed’in faiz artırımı kararları hakkında da açıklama yapan Powell, “Enflasyon düşmeye devam edene kadar, faiz artırımı yapmaya devam edeceğiz. Elimizdeki raporlar enflasyonunun dördüncü çeyrekte düşmeye başlayacağını gösteriyor. Bu nedenle faiz artırımında henüz durma noktasında değiliz” dedi.

fed baskani jerome powell kripto paralar hakkinda konustu 2

ABD ekonomisinin faiz artırım kararlarına dayanabilecek bir ekonomi olduğunu söyleyen Powell, yüksek enflasyonu düşürmek için ellerindeki araçları kullanmaya devam edeceklerini belirtti. Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmeye devam etmesi ve Çin’de karantinaların sürmesinin ABD enflasyonunun düşmesini engellediğini söyleyen Powell, hedeflerinin enflasyonu yüzde 2’ye düşürmek olduğuna ve ellerinde bunu yapabilecek araçların olduğuna dikkat çekti.

Enflasyonunun düşürülmesi için Fed’in gerekli adımları atacağını söyleyen Powell, 2022 yılının dördüncü çeyreğinde enflasyonu hedeflenen noktalara çekeceklerini ve bundan kimsenin şüphesi olmaması gerektiğini söyledi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
320.671,55 TL 0,70%
ethereumETH/TRY
17.485,89 TL 0,43%
tetherUSDT/TRY
16,69 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
16,69 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
3.606,66 TL 1,36%
binance-usdBUSD/TRY
16,72 TL 0,15%
xrpXRP/TRY
5,23 TL 1,00%
cardanoADA/TRY
7,45 TL 1,07%
solanaSOL/TRY
542,89 TL 0,04%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 2,38%
Bağlantıyı kopyala