Fed Başkanı, Dijital Varlık Raporunun Hazır Olduğunu Açıkladı

fed baskani dijital varlik raporunun hazir oldugunu acikladi

Bir süredir beklenen kripto para yasası için önemli bir gelişme yaşandı. İkinci dönem başkanlığının onaylanacağı oturumda konuşan Fed başkanı Jerome Powell, dijital varlık raporunun hazır olduğunu açıkladı. Raporun hazır olmasının yanı sıra yayımlanmasının ertelenme sebebinin başka önceliklerden dolayı ertelenmesi olduğunu belirtti.

fed baskani dijital varlik raporunun hazir oldugunu acikladi

Fed Başkanı Dijital Varlık Raporunun Yakında Geleceğini Açıkladı

Fed Başkanı Jerome Powel, kripto sektöründe oldukça sıkı takip edilen isimler arasında yer alıyor. Özellikle son dönemde gerçekleşmesi beklenen kripto varlık düzenlemeleri için yatırımcılar oldukça meraklanmış durumda.

Bugün ise bu konuda açıklamalarda bulunan Fed Başkanı, raporun önümüzdeki haftalarda yayımlanacağını beklediğini belirtti.

Diğer taraftan ekonomik konulara da odaklanan Powell, günümüz para politikası için normalleşmeye giden yolun uzun olduğunu ve mart ayında varlık alımlarını sonlandıracaklarını da açıkladı.

Enflasyonun beklenenden daha uzun sürmesi halinde Fed’in faizleri artırmak zorunda kalabileceklerini söyleyen Powell, yüksek enflasyonun kalıcı hale gelmesini engellemeye, maksimum istihdamı sağlamaya kararlıyız dedi.

Raporun, Powell’ın Çin‘in kendi dijital yuan’ını başlatmasından bu yana araştırdığını söylediği CBDC‘lere veya merkez bankası dijital para birimlerine odaklanması muhtemel gözüküyor.

Son olarak Powell, sözlerine raporun halktan geribildirim isteyeceğini de belirtti.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 493.554,06 TL 0,97%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.838,33 TL 1,19%
tether
Tether (USDT) 13,36 TL 0,95%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.122,13 TL 3,58%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,46%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 3,56%
solana
Solana (SOL) 1.264,83 TL 0,46%
xrp
XRP (XRP) 8,15 TL 0,11%
terra-luna
Terra (LUNA) 856,90 TL 5,33%
polkadot
Polkadot (DOT) 249,68 TL 3,88%
Bağlantıyı kopyala