Fed, Bankaları Kripto Riskleri Konusunda Uyardı

fed bankalari kripto riskleri konusunda uyardi

Kullanıcılar arasında kripto benimsenmeleri arttıkça, şirketin de kriptoya olan ilgileri artıyor. Bu noktada Amerika Birleşik Devletleri’nin önde gelen düzenleyici kurumları, şirketleri kripto konusunda uyarmaya devam ediyor. ABD Merkez Bankası (Fed), bankaları kripto ile ilgili likidite riskleri konusunda dikkatli olmaları yönünde uyarıda bulundu.

Düzenleyici Kurumlardan Bankaları Kripto Uyarısı

ABD’nin üst düzey bankacılık düzenleyicileri, bankalara kripto para birimleriyle ilgili müşterilerin herhangi bir likidite sorununa karşı dikkatli olmaları hususunda yeni bir uyarıda bulundu. Düzenleyiciler tarafından yapılan uyarıda, bazı mevduatların değişken olabileceği konusunda uyarılar yapıldı.

fed bankalari kripto riskleri konusunda uyardi 2

Düzenleyici kurumlar tarafından yapılan ortak açıklamada, ABD Merkez Bankası (Fed), Federal Mevduat Sigorta Şirketi ve Para Birimi Denetleme Ofisi gibi ABD’nin üst seviye düzenleyici kurumları yer aldı. Kurumlar, bankaların kripto varlıkları konusunda kuruluşlar tarafından yatırılan fonları izlemek için sağlam araçlara sahip olmaları gerektiği belirtildi.

Düzenleyici kurumlar ayrıca, kripto tüketicilerinin yararına bankalara yatırılan mevduatların yanı sıra stablecoin rezervlerinin hızlı çıkışlara neden olabileceğini de dile getirdi. Kurumlar, yeni uyarının kripto sektöründe volatilite risklerini vurgulayan “son olaylar” sonrasında yapıldığını belirtti. Açıklamanın, yeni gereklilikler içermediğini ve bankaların belirli sektörlere hizmet vermesinin yasaklanmadığı da ifade edildi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.913,60 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
33.971,06 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.029,56 TL 0,50%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,27 TL 2,74%
cardanoADA/TRY
7,13 TL 3,86%
staked-etherSTETH/TRY
33.857,11 TL 1,68%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 2,09%
matic-networkMATIC/TRY
20,76 TL 3,16%
Bağlantıyı kopyala