Fed Aralık 2022 Faiz Artırımı Sonrasında Bitcoin’de Son Durum

fed aralik 2022 faiz artirimi sonrasinda bitcoinde son durum

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (Fed) 2022 yılının son faiz kararını açıkladı. ABD Merkez Bankası (Fed) Aralık 2022 faiz kararında 50 baz puanlık faiz artırımı kararı aldığını açıkladı. Yapılan bu açıklama sonrasında Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde son durum merak ediliyor.

Fed Kararı Sonrasında Bitcoin’de Son Durum

Fed Aralık 2022 faiz kararında 50 baz puanlık faiz artırımı kararını açıkladı. Yapılan bu açıklama ile birlikte Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimlerinde ilk olarak düşüş yaşanmaya başladı. Fed Başkanı Jerome Powell’ın açıklamasıyla birlikte kripto para birimlerinde toparlanma yaşandı.

fed aralik 2022 faiz artirimi sonrasinda bitcoinde son durum 2

Haberin yazımı esnasında Bitcoin (BTC) yüzde 0.88’lik artışla 17.865 dolardan işlem görüyor. Ethereum (ETH) fiyatı ise yüzde 0.04 artışla 1.315 dolardan işlem görmeyi sürdürdü. Ethereum dışındaki altcoinlerde ise düşüş yaşanıyor. Haberin yazımı esnasında Ripple (XRP) yüzde 1.91 düşüşle 0.383 dolardan, Dogecoin (DOGE) yüzde 0.24 düşüşle 0.089 dolardan fiyatlanıyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
439.858,80 TL 0,17%
ethereumETH/TRY
31.330,81 TL 0,74%
tetherUSDT/TRY
18,82 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.210,94 TL 0,48%
usd-coinUSDC/TRY
18,82 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
7,73 TL 0,24%
binance-usdBUSD/TRY
18,82 TL 0,02%
cardanoADA/TRY
7,48 TL 0,58%
dogecoinDOGE/TRY
1,79 TL 1,46%
matic-networkMATIC/TRY
23,52 TL 2,00%
Bağlantıyı kopyala