FDIC, FTX US ve Diğer 4 Şirkete İhtarname Gönderdi

fdic ftx us ve diger 4 sirkete ihtarname gonderdi

Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) kısa bir süre önce iflas başvurusunda bulunan Voyager Digital’e yanlış beyanlarda bulunduğu ve bu beyanlardan vazgeçmesi gerektiğini belirtmişti. FDIC şimdi de aralarında kripto para borsası FTX US’nin de olduğu 5 şirkete yanlış beyan gerekçesiyle ihtarname gönderdi.

FDIC, FTX US’nin Yanlış Bilgileri Kaldırmasını İstedi

FDIC, kripto para borsası FTX’in ABD operasyonlarını yürüten FTX.US’nin de aralarında bulunduğu beş şirkete, mevduat sigortası sağlayıcısından teminat aldıklarını öne sürerek yatırımcıları yanlış yönlendirdiklerini iddia ederek beş adet durdurma ve vazgeçme emri yayınladı. FTX.US ile birlikte Cryptonews.com, Cryptosec.com, SmartAsset.com ve FDICCrypto.com bu iddia edilen yanlış beyanları durdurma emri alan şirketler olarak açıklandı. FDIC, ürünlerinin düzenleyici tarafından sigortalanabileceğini öne süren bu “şirketlerin yanlış beyanlarda bulunduğunu” belirtti. FDIC, hesap başına 250.000 ABD dolarına kadar federal olarak düzenlenmiş banka hesaplarını kapsıyor ve şimdilik kripto hesaplarını kapsamıyor.

fdic ftx us ve diger 4 sirkete ihtarname gonderdi 2

FDIC daha önce Voyager Digital’e müşterilerinin fonlarının FDIC tarafından korunduğunu ima eden herhangi bir iddiayı durdurmasını emretmişti. Daha sonra FDIC, korumaların bankaları kapsadığını, ancak banka hesapları olan kripto şirketlerini kapsamadığını söyleyerek kripto endüstrisi için genel olarak geniş bir uyarı yayımlamıştı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
370.294,34 TL 0,39%
ethereumETH/TRY
24.630,94 TL 1,63%
tetherUSDT/TRY
18,52 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
5.419,27 TL 0,59%
usd-coinUSDC/TRY
18,53 TL 0,25%
xrpXRP/TRY
9,06 TL 2,88%
binance-usdBUSD/TRY
18,52 TL 0,07%
cardanoADA/TRY
7,93 TL 1,01%
solanaSOL/TRY
623,68 TL 1,33%
dogecoinDOGE/TRY
1,18 TL 0,36%
Bağlantıyı kopyala