FDIC Başkanı Signature Bank’ın İflasını Ele Aldı

signature bank kripto yuzunden basarisiz olmadi

Geçtiğimiz aylarda Amerika Birleşik Devletleri’nde pek çok banka başarısız olmuş ve bu bankaların başarısızlıklarının nedenleri merak edilmişti. Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC) başkanı Martin J. Gruenberg de bu başarısızlığı değerlendirdi.

FDIC Başkanı Signature Bank’ın İflasını Değerledirdi.

Signature Bank’ın iflas etmesiyle ilgili soruşturmalar, likidite azlığına ve kötü yönetime işaret ediyor. Ancak Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC) başkanı Martin J. Gruenberg, bankanın kripto para birimleriyle ilişkili riskleri anlayamamasının düşüşünü hızlandırdığını düşünüyor.

fdic baskani signature bankin iflasini ele aldit

FDIC başkanı Martin J. Gruenberg, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Ayrıca banka, kripto endüstrisi mevduatlarıyla ilişkisinin ve bunlara bağlı olmasının riskini veya 2022’nin sonlarında ve 2023’te meydana gelen kripto endüstrisi kargaşasından bulaşmaya karşı savunmasızlığını anlayamadı.

Gruenberg bu açıklamanın yanında Silicon Valley Bank (SVB) ve Silvergate Bank’ın, sonunda hisse senedi fiyatlarında büyük düşüşler ve ardından diğer bankalardaki mevduat çıkışlarında kendini gösteren son başarısızlıklarına dikkat çekti.

Düzenleyiciler ve bankacılık profesyonelleri, banka iflaslarının temel itici güçlerinden biri olan mevduat akışı konusunda hemfikir olsalar da, eski SVB CEO’su Greg Becker bankanın çöküşü için yukarıda belirtilen faktörler arasında yükselen faiz oranlarını suçladı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
620.379,41 TL 0,61%
ethereumETH/TRY
42.962,18 TL 0,05%
tetherUSDT/TRY
23,30 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.070,28 TL 0,55%
usd-coinUSDC/TRY
23,30 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
12,31 TL 1,21%
staked-etherSTETH/TRY
42.939,34 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
7,36 TL 3,48%
dogecoinDOGE/TRY
1,59 TL 0,04%
solanaSOL/TRY
445,28 TL 1,96%
Bağlantıyı kopyala