FCA, Sürdürülebilir Kredi Piyasasını Araştırıyor

fca kayit disi kripto atmlerine karsi harekete gectivgfvrbrg

Kripto para sektöründe birçok düzenleyici kurum kripto para birimlerinin düzenlenme çalışmalarının yanı sıra farklı konuları da ele alıyor. Son olarak Birleşik Krallık’ın Mali Yürütme Otoritesi, bu tür anlaşmalardaki çevresel hedeflerin şirketlerin karşılaması için çok kolay olduğu yönündeki endişeler nedeniyle, sürdürülebilir krediler için piyasayı araştırıyor.

FCA, Sürdürülebilir Kredi Piyasasını Radarına Aldı

Birleşik Krallık düzenleyicisi sürdürülebilir kredi piyasasını araştırıyor. Birleşik Krallık’ın Mali Yürütme Otoritesi (FCA), bu tür anlaşmalardaki çevresel hedeflerin şirketlerin karşılaması için sürdürülebilir krediler için piyasayı ele aldı.

fca surdurulebilir kredi piyasasini arastiriyorEFRFD

Veri sağlayıcı Dealogic’e göre, daha geniş bir piyasa gerilemesinin ortasında, 2022’de 34,7 milyar dolar topladıktan sonra, geçen yıl İngiltere’de 29,2 milyar dolarlık sürdürülebilirlikle bağlantılı kredi verildi. Toplam, Avrupa toplamının onda birinden biraz fazlaydı.Sürdürülebilirlikle bağlantılı krediler alan şirketler, üzerinde anlaşmaya varılan hedeflere ulaşamamaları halinde ödemelerinde daha yüksek faiz oranlarıyla cezalandırılıyor. Başarılı olurlarsa, daha düşük oranlarla ödüllendirilirler.

FCA Çevresel, Sosyal ve Yönetişim Direktörü Sacha Sadan, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

İnsanlar kredi satıyor, ancak bunu standartlar ve şeffaflıkla yapabilecekleri kadar iyi yapmıyor olabilir. En büyük endişe, net sıfıra ulaştığımızı söylesek de net sıfıra ulaşamayacağımızdır.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
603.011,08 TL 3,22%
ethereumETH/TRY
40.657,42 TL 5,84%
tetherUSDT/TRY
23,50 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.531,36 TL 8,89%
usd-coinUSDC/TRY
23,50 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
11,55 TL 6,51%
staked-etherSTETH/TRY
40.689,85 TL 5,71%
cardanoADA/TRY
5,66 TL 23,50%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 11,39%
tronTRX/TRY
1,57 TL 14,04%
Bağlantıyı kopyala