bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,413.26 4.83%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,096.19 3.63%
bnb
BNB (BNB) $ 557.60 1.48%
solana
Solana (SOL) $ 143.89 10.11%
xrp
XRP (XRP) $ 0.499246 1.78%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.459652 3.87%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.151703 5.29%

FCA, Kripto Para İşletmelerinin Mali Suç Raporu Göndermesini Zorunlu Kılan Bir Bildiri Yayımladı

fca kripto para isletmelerinin mali suc raporu gondermesini zorunlu kilan bir bildiri yayimladi

Birleşik Krallık regülatör kurumu Mali Tutum Otoritesi (FCA), tüm kripto para işletmelerin mali suç raporu göndermesini zorunlu kılan bir bildiri yayımladı.

Bildiride kripto para işletmelerinin REP-CRIM olarak adlandırılan işletmeler kategorisine dahil edileceği belirtilirken, söz konusu işletmelerin ise FCA’nın kara para aklama risklerini değerlendirebilmesini sağlamak için suç raporları sunmak zorunda olduğu ifade ediliyor. 

FCA ayrıca listeye ek alanlar da ekledi. Buna göre, kripto para işletmelerinin yanı sıra bankalar, inşaat toplulukları, MiFID işletmeleri de kurallara dahil olacak. 

REP-CRIM Raporları

Bu raporlar, FCA’ya söz konusu şirketlerin daha iyi denetlenmesini sağlayarak, potansiyel kara para aklama göstergeleri hakkında bilgi veriyor.

Şimdi FCA, bu raporları sağlayacak olan şirketlerin sayısını artırmayı düşünüyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala