FC Barcelona, Ownix ​​ile NFT’lerini Açık Artırmaya Çıkarıyor

fc barcelona ownix ​​ile nftlerini acik artirmaya cikariyor

Dünyanın en değerli ikinci futbol kulübü olan FC Barcelona, ​​kulübün 122 yıllık tarihindeki fotoğraf ve videolara dayalı NFT‘lerini sunmak için Ownix ​​ile ortaklık kurdu. Söz konusu olan NFT’ler, Ethereum blok zincirindeki bir pazar yeri olan Ownix ​​aracılığıyla açık artırmaya çıkacak.

Ownix’in ​​web sitesine göre resmi NFT lansmanı; 24 Kasım’da gerçekleşecek. FC Barcelona kulübünün başkanı Joan Laporta yaptığı açıklamada konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Bu NFT’leri oluşturmak, Barça taraftarlarının hayalini kuran ve FC Barcelona’yı her seviyede iyi bilinen bir kulüp haline getiren benzersiz anlar getirerek Barça markasını büyütmeye ve sağlamlaştırmaya devam etmek için eşsiz bir fırsat.

FC Barcelona’nın NFT’leri Tarihi Anları Sergileyecek

NFT’ler; 26 ulusal lig ve beş UEFA Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu da dahil olmak üzere kulübün 122 yıllık tarihinden tarihi anları sergileyecek.

fc barcelona ownix ​​ile nftlerini acik artirmaya cikariyor

Dijital varlıklaınr Ownix aracılığıyla açık artırmaya sunulması kolaylaştırılacak. Ayrıca edinilen bilgilere göre; açık artırmada platformun yerel ERC-20 tokeni ONX kullanılacak.

Artık dünya çapındaki spor takımları, gelir elde etmenin ve taraftar katılımını artırmanın bir yolu olarak NFT’leri araştırıyor. Eylül ayında, İspanya’nın La Liga’sı, Fransız dijital futbol koleksiyon platformu Sorare aracılığıyla tüm oyuncularının NFT’lerini sunan Avrupa’nın en iyi futbol liglerinden ilki oldu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 657.875,39 TL 0,12%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.533,85 TL 0,56%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.292,12 TL 2,59%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 1,06%
solana
Solana (SOL) 2.371,36 TL 0,47%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 0,14%
xrp
XRP (XRP) 11,42 TL 0,56%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,51%
polkadot
Polkadot (DOT) 425,18 TL 1,33%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,48 TL 0,79%
Bağlantıyı kopyala