FC Barcelona, ​Ownix ​​ile NFT Pazarlama Anlaşmasını İptal Etti

fc barcelona ​ownix ​​ile nft pazarlama anlasmasini iptal etti

Geçtiğimiz haftalarda bildirdiğimi üzere, dünyanın en değerli ikinci futbol kulübü FC Barcelona, ​​kulübün 122 yıllık tarihindeki fotoğraf ve videolara dayalı NFT‘lerini sunmak için Ownix ​​ile ortaklık kurduğunu duyurmuştu. Söz konusu olan NFT’ler, Ethereum blok zincirindeki bir pazar yeri olan Ownix ​​aracılığıyla açık artırmaya çıkacaktı.

FC Barcelona web sitesi üzerinden yaptığı açıklamada; NFT pazaryeri Ownix ile bir pazarlama anlaşmasını iptal ettiğini açıkladı. Web sitesinde yapılan açıklama şu şekilde; “Bugün alınan ve Kulübün değerlerine aykırı bilgiler ışığında, FC Barcelona, ​​Ownix ​​ile NFT dijital varlıkları oluşturma ve pazarlama sözleşmesinin iptalini derhal bildirir”

FC Barcelona’nın ​Ownix ile NFT Pazarlama Anlaşmasının Detayları

Sadece 15 gün önce açıklanan FC Barcelona‘nın Ownix aracılığıyla, kulübün 122 yıllık tarihindeki fotoğraf ve videolara dayalı olarak NFT olarak basılacaktı. Ownix ​​web sitesindeki bir geri sayım sayacına göre ise 24 Kasım’da gerçekleşecek. 

Söz konusu iptal kararı, futbol kulübünün ilk NFT koleksiyonunu platform aracılığıyla açık artırmaya çıkarması planlanmadan, beş günden daha kısa bir süre önce geldi.

fc barcelona ​ownix ​​ile nft pazarlama anlasmasini iptal etti

Associated Press ve diğer yayınlar, iptalin Perşembe günü erken saatlerde İsrailli Moshe Hogeg’in kripto para birimleri içeren dolandırıcılık ve saldırı suçlamalarıyla tutuklanmasının ardından geldiğini bildirdi. Yayınlar ayrıca Hogeg’in Ethereum blok zincirinde çalışan Ownix ​​ile bağları olduğunu bildirdi. 

Ayrıca İki kripto para şirketiyle ilgili endişeler nedeniyle, Avrupa’nın önde gelen iki futbol kulübü Barcelona ve Manchester City‘nin kısa süreli sponsorluk anlaşmalarını iptal etmesine yol açtı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 702.345,80 TL 6,60%
ethereum
Ethereum (ETH) 60.422,76 TL 9,27%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.044,72 TL 6,81%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 0,18%
solana
Solana (SOL) 2.784,39 TL 10,24%
cardano
Cardano (ADA) 20,14 TL 11,75%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,70 TL 1,09%
xrp
XRP (XRP) 11,47 TL 7,95%
polkadot
Polkadot (DOT) 396,56 TL 9,16%
terra-luna
Terra (LUNA) 937,13 TL 7,26%
Bağlantıyı kopyala