bitcoinBTC/TRY
738.559,23 TL 0,45%
ethereumETH/TRY
45.774,36 TL 0,79%
tetherUSDT/TRY
27,46 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.920,39 TL 0,37%
xrpXRP/TRY
14,71 TL 5,69%
usd-coinUSDC/TRY
27,46 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
45.770,51 TL 0,90%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 1,20%
cardanoADA/TRY
6,84 TL 0,07%
solanaSOL/TRY
555,87 TL 2,98%

Paylaş

FBI’dan kimlik avı dolandırıcılığına dair önemli açıklamada

fbidan kimlik avi dolandiriciligina dair onemli aciklamada

Dijital varlık dünyası, yatırımcılar ve sanatçılar için büyük fırsatlar sunarken, maalesef dolandırıcılar için de bir oyun alanı haline geldi. Amerika Birleşik Devletleri Federal Soruşturma Bürosu (FBI), sosyal medya hesap korsanları ve kimlik avı dolandırıcılığına karşı kripto para ve NFT kullanıcılarını uyardı.

FBI’dan Kripto ve NFT Kullanıcılarına Önemli Uyarı

Amerika Birleşik Devletleri’nin güvenlik güçlerinden FBI, sosyal medya kullanıcılarının ve dijital varlık sahiplerinin son zamanlarda artan bir tehlikeye karşı uyardı. Kripto para birimleri ve NFT‘ler alanında faaliyet gösteren kullanıcılar, kimlik avı dolandırıcılığına ve hesap korsanlığına karşı uyarıldı.

Korsanlar, yasal NFT geliştiricileri veya kripto para borsaları gibi davranarak kullanıcıları kandırmakta ve sahte web sitelerine yönlendirmektedir. Bunlar, gerçek projelere veya platformlara benzer tasarlanmış, ancak kullanıcının fonlarını veya varlıklarını çalmak için tasarlanmış tuzaklar içermektedir.

Bu dolandırıcılık girişimleri iki ana yöntemle yürütülüyor. İlk olarak, kullanıcının cüzdanını bağlamasını talep ederek fonları boşaltan sahte akıllı sözleşmeler kullanılıyor. İkinci olarak, daha karmaşık hilelerle kullanıcıların cüzdanlarına erişim sağlanıp varlıkları çalınabiliyor. Kısa bir süre önce yapılan resmî açıklamada, FBI kullanıcıları bu tür dolandırıcılık faaliyetlerine karşı uyanık olmaya çağırdı. Yapılan duyuruda, bu tür dolandırıcılık yöntemlerinin artış gösterdiği ve mağdurların sayısının hızla arttığı belirtildi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. Erken yaşta bilgisayar ve internetle tanışan Burak, Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerikler üreterek sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala