FBI, OneCoin Kurucusunu En Çok Arananlar Listesine Ekledi

fbi onecoin kurucusunu en cok arananlar listesine ekledi

Kripto para platformu OneCoin’in kurucusu olan Ruja Ignatova, FBI’ın en çok arananlar listesine eklendi. Ignatova, yatırımcıları bir kripto Ponzi planı ile 4 milyar dolardan fazla dolandırmakla suçlanıyor.

OneCoin Kurucusu FBI’ın En Çok Arananlar Listesinde

OneCoin’in kurucusu Ruja Ignatova, sahibi olduğu kripto borsası OneCoin aracılığıyla yatırımcılardan 4 milyar dolardan fazla dolandırdığı gerekçesiyle Federal Soruşturma Bürosu’nun En Çok Aranan On Kaçak listesine eklendi. New York’un Güney Bölgesi (SDNY), konu hakkında daha fazla detay açıklamak için bir basın toplantısı düzenleyecek.

fbi onecoin kurucusunu en cok arananlar listesine ekledi 2

Ruja Ignatova, 2014 yılında Bulgaristan’da başlatılan OneCoin projesinin lideri ve halka açık yüzüydü. Ignatova, yatırımcılara OneCoin kripto para biriminin madenciliği yapabileceğini ve gerçek bir değere sahip olabileceğini söyledi. Ancak gerçekte, OneCoin bir Blockchain projesi ya da kripto para borsası değildi. Ignatova ve ekibi, otomatik olarak yeni madeni para üretimi yoluyla algılanan değerlerini manipüle ederek yatırımcılarını dolandırdı. Ignatova’nın halkın gözünden kaybolduğu ve kardeşi Kostantin’in OneCoin’in liderliğini devraldığı 2017 yılından beri kaçak olduğundan şüpheleniyor. Mayıs 2019’da Ruja Ignatova, OneCoin ve diğer birkaç OneCoin yöneticisine karşı toplu dava açılmış ve davaya cevap verilmediği için davacılara temerrüt kararı verilmişti. Bu yılın başlarında Ruja Ignatova, AB’nin yasa uygulama kurumu Europol’ün de en çok arananlar listesine eklenmişti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
380.891,14 TL 7,67%
ethereumETH/TRY
29.446,96 TL 10,28%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,06%
usd-coinUSDC/TRY
18,08 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.170,46 TL 2,23%
binance-usdBUSD/TRY
18,10 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
6,17 TL 6,20%
cardanoADA/TRY
8,27 TL 7,89%
solanaSOL/TRY
662,88 TL 3,94%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 5,34%
Bağlantıyı kopyala