FBI, Kripto Para Dolancılığı Konusunda Uyardı

fbi kripto para dolanciligi konusunda uyardirgt

Kripto para sektörü büyümeye ve gelişmeye devam ettikçe bu alandaki dolandırıcılık vakaları da artış gösterdi. Çıkan son haberlere göre; FBI, milyonlarca dolarlık kripto para birimini çalmak için sahte oyun uygulamaları oluşturan suçlulara karşı uyarıda bulunuyor. Dolandırıcılar, uygulamaları oyunculara finansal teşvikler sunan oyna-kazan oyunları olarak tanıtıyor.

Dolandıcılar, Oyna-Kazan Yoluyla Kripto Para Ele Geçirdi

Dolandırıcılar, kurbanlarla çevrimiçi olarak iletişim kuruyor. Aynı zamanda dolandırıcılar daha sonra kurbanları, oyuncuların bazı etkinlikler karşılığında kripto para birimi ödülleri kazandığı iddia edilen bir çevrimiçi veya mobil oyuna sokuyor.

nomad hack 1659419294046 1659419294244 1659419294244

Aynı zamanda dolandırıcılar oyuna katılmak için kurbanları bir kripto para cüzdanı oluşturmaya, kripto para birimi satın almaya ve belirli bir oyun uygulamasına katılmaya yönlendiriyor. Kurbanlar cüzdanlarında ne kadar çok para saklarsa, oyunda o kadar çok ödül kazanacakları söyleniyor.

FBI bu konu özelinde yatırımcıların dolandırıcılardan korunması için uyarılarda bulundu:

Kripto para tabanlı oyunlara katılmak istiyorsanız, kullanmak için benzersiz bir cüzdan oluşturun. Bu, bilmeden yasadışı aktörlerin oyun cüzdanınıza erişmesine izin vermeniz durumunda birincil kripto para varlıklarınızı izole eder. Oyun cüzdanınızdaki adreslerin bakiyelerini bağımsız olarak kontrol etmek için üçüncü taraf bir blockchain gezgini kullanın.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.809,60 TL 1,36%
ethereumETH/TRY
33.833,57 TL 1,27%
tetherUSDT/TRY
19,05 TL 0,67%
bnbBNB/TRY
6.269,62 TL 1,47%
usd-coinUSDC/TRY
19,03 TL 0,61%
xrpXRP/TRY
8,58 TL 0,37%
cardanoADA/TRY
6,80 TL 0,70%
staked-etherSTETH/TRY
33.744,68 TL 1,12%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 0,02%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 2,01%
Bağlantıyı kopyala