Fantom, TVL’si ile Binance Smart Chain’i Geride Bıraktı

fantom tvlsi ile binance smart chaini geride birakti

DeFiLlama’ya göre, Fantom‘da kilitli toplam değer (TVL), Binance Smart Chain‘i geride bırakarak, DeFi‘de en büyük üçüncü blok zinciri koltuğuna oturdu.

Fantom (FTM) TVL’si ile Binance Smart Chain (BSC) Geçti

DeFLlama‘nın verilerine göre, Fantom’un kilitli toplam değeri (TVL), küresel kripto piyasasının düşüş trendine karşılık, geçen haftadan bu yana yüzde 60’tan fazla artarak 12,2 milyar dolara ulaştı. 200 milyar dolarlık DeFi etkinliğinin yüzde 6,15’ini şu anda Fantom elinde tutuyor. Bu anlamda Binance Smart Chain (BSC) de Fantom’un gerisinde kaldı.

fantom tvlsi ile binance smart chaini geride birakti 2

BSC, geçen mayıs ayında PancakeSwap‘ın yükselişinin ardından TVL’nin yüzde 20’sinden fazlasını kontrol etse de bu oran yüzde 6.05 geriledi.

CoinMarketCap verilerine göre, Fantom’un yerel tokenı FTM, bu büyümenin büyük bir kısmını geçen ay bizlere göstermişti. Tabii, son yaşanan düşüşlerden FTM de etkilendi ve hafta sonu boyunca yaklaşık yüzde 40 değer kaybetti. Haberin yazımı sırasında FTM, CoinMarketCap verilerine göre, 2.10 dolardan işlem görüyor.

TVL lideri ise tabii ki Ethereum. İkinci sırada ise Terra var. Düşüşlerden bu ikili de payını aldı ve çift haneli düşüşler gördü.

Ethereum‘un TVL’si aynı dönemde yaklaşık yüzde 20 düştü ve 116,5 milyar dolara geriledi.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
465.440,29 TL 2,15%
ethereumETH/TRY
31.661,55 TL 3,12%
tetherUSDT/TRY
15,58 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
15,59 TL 0,03%
binance-coinBNB/TRY
4.696,11 TL 2,29%
xrpXRP/TRY
6,63 TL 2,03%
cardanoADA/TRY
8,63 TL 6,31%
binance-usdBUSD/TRY
15,61 TL 0,12%
solanaSOL/TRY
839,28 TL 5,47%
dogecoinDOGE/TRY
1,39 TL 1,12%
Bağlantıyı kopyala