Fantom (FTM) Neden Yükseliyor? 4 Ağustos 2022

Fantom FTM Neden Yükseliyor 4 Ağustos 2022

Kripto para piyasalarında dalgalı mumlar devam ederken bazı kriptolar paralar düşüyor, bazıları ise hızlı yükselişler ile yatırımcısını sevindirmeye devam ediyor. Yatırımcısını sevindiren kriptolar bugün Fantom (FTM) yer aldı. Son 24 saat içerisinde yaklaşık yüzde 10 artış yaşayan FTM, neden yükseliyor gelin inceleyelim.

Fantom (FTM) Neden Yükseliyor? 4 Ağustos 2022

Fantom (FTM) Neden Yükseldi?

Fantom (FTM), dApp geliştirme için sağlam bir ortam sağlayan akıllı sözleşme özellikli bir Blockchain ağı olarak karşımıza çıkıyor. Ağı güvence altına alan ve hem işlem hızı hem de güvenlik sağlayan, Lachesis adlı ısmarlama bir “lidersiz” PoS konsensüs mekanizması üzerinde çalışan Fantom, son dönemin en aktif Blockchain ağları arasında yer alıyor.

Projenin yerel coini olan FTM, yakın zamanda kritik bir olay yaşamıştı. Fantom ağının en büyük balinasının tüm varlıklarını satması üzerine piyasada bir satış telaşı oluşmuş ve yatırımcılar panik yaşamıştı. Bu durum ağın satış sonrasında fiyatında düşüş yaşamaması üzerine tersine döndü ve yükseliş trendi başladı. Anlık bir dik mum yakalayan FTM, anlık bir düzeltme yaşasa da devamında yeniden 0.3517 dolara çıktı.

Tüm bunlara ek olarak küresel analistleri incelediğimizde projenine geleceğine yönelik beklentilerin büyük olduğu görülüyor. Öyle ki Fantom Faundation’ın son dönemde yaptığı iş birlikleri projenin elini oldukça güçlendirmiş durumda. Wallet Investor’ın FTM analizine baktığımızda da benzer şekilde uzun vadeli bir artış beklendiğini görüyoruz. 2026 için fiyat tahmini 13.345 dolar tutan analistler, 5 yıllık bir yatırımla gelirin yüzde 467.4 civarında olması gibi kritik bir tahmin yürütüyorlar.

Fantom teknik analizde merceğe alındığında ise fiyat tahminlerinin Ocak 2022’nin başında 2.5 dolara ulaşacağının sinyalini veriyor. Beklenen maksimum fiyat 3.4 dolar ve minimum fiyat ise 2.3 dolar seviyesinde.

FTM/TRY paritesine baktığımızda ise en aktif yükselişin yaşandığını görüyoruz. Öyle ki FTM/TRY paritesi son 24 saatte 5.46 artarken Türk borsalarındaki hacmi ise 139 milyon TL seviyesinde. İçeriğimizin yazımı itibarıyla ise FTM 6.8 TL’den işlem görüyor

FTM’in güncel fiyatı ise şu şekilde:


Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
436.660,41 TL 6,54%
ethereumETH/TRY
33.766,73 TL 12,63%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
5.956,55 TL 5,35%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,14%
xrpXRP/TRY
6,85 TL 5,91%
cardanoADA/TRY
9,77 TL 6,86%
binance-usdBUSD/TRY
17,92 TL 0,12%
solanaSOL/TRY
787,26 TL 11,62%
polkadotDOT/TRY
170,33 TL 9,73%
Bağlantıyı kopyala