Fantom Foundation, İddialar Sonrasında Harekete Geçti

fantom foundation iddialar sonrasinda harekete gecti

Son dönemde Blockchain ve kripto şirketleri ile ilgili bazı sorunlar kripto topluluğu tarafından dile getiriliyor. Fantom Foundation, Justin Sun ve HashKey Multichain sorunlarına yanıt olarak harekete geçti.

Fantom Foundation Cephesinden Yeni Hamle

Üç büyük kripto kuruluşu, zincirler arası protokol Multichain ile ilgili gecikmelere ve endişelere dayalı olarak hamle yaptı. Fantom Foundation, zincir üstü analist Lookonchain’in belirttiği üzere, merkezi olmayan borsa SushiSwap’teki protokolün yerel MULTI tokenlarının likiditesinden 2,4 milyon dolar çekerek tokenları satılabilir hale getirdi.

fantom foundation iddialar sonrasinda harekete gecti 2

Benzer bir şekilde Çin. Merkezli yatırım şirketi olan HashKey Group, kripto analistleri Arkham Intelligence tarafından belirtildiği üzere, kripto borsası Gate.io’ya 250.000 dolar taşıdı. Yapılan bu işlemlerin ötesinde Tron Blockchain ağının kurucusu olan Justin Sun, Lookonchain tarafından aktarılan bilgilere göre, protokolün kendisinden 470.000 USDD çekimi gerçekleştirdi.

Kullanıcıların son birkaç güç içinde gecikmeli işlemler bildirmesinin ardından, Multichain’de ortaya çıkan endişeli tablodan etkilendi. Protokol tarafından yapılan açıklamada, gecikmelerin bir yükseltmeden kaynaklandığı ve sadece bir yönlendiricinin daha yükseltmesi gerektiğini savundu.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
559.760,35 TL 0,18%
ethereumETH/TRY
38.401,10 TL 0,52%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.280,20 TL 0,10%
usd-coinUSDC/TRY
20,15 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,53 TL 6,38%
cardanoADA/TRY
7,66 TL 0,03%
staked-etherSTETH/TRY
38.402,91 TL 0,60%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 0,80%
solanaSOL/TRY
428,14 TL 2,03%
Bağlantıyı kopyala