18 Aralık’a Kadar Ralli Yapacak Coinler | Fan Tokenlar Yükselecek mi?

Fan tokenlar yükselecek mi? sorusunun yanıtı 2022 Dünya Kupası başladığından beri yatırımcıların odak noktası oldu. Uzmanlar ise 18 Aralık’a kadar ralli yapması muhtemel coinleri listeledi.

4 yılda bir düzenlenen FIFA Dünya Kupası, bu yıl diğerlerinden biraz farklı. Çünkü spor dünyasının kripto ekosistemiyle olan etkileşimi 4 yıl öncesine göre ilerlemiş durumda.

Turnuvalar boyunca mutlaka takip edilmesi gereken 10 kripto para birimine geçmeden önce, dijital varlıklarla ilgili en doğru kaynaktan bilgi almak için kanalımıza abone olup bildirimlerinizi açmayı unutmayın.

FTX krizinin ardından 2022 Dünya Kupası kripto sektörünü epey heyecanlandırdı. Çünkü bu dönem, fan token yatırımcılarının yüzünün güldüğü dönem olarak anılıyor.

Fan Tokenlar Taraftarların İletişim Kurmasını Sağlıyor

Bilindiği üzere fan tokenlar, taraftarların spor kulüpleri ile etkileşim kurmasını sağlıyor. Dolayısıyla, spor müsabakaları, yönetim değişikliği gibi gelişmelere paralel olarak değer kazanıyor veya kaybediyor. Örneğin bu yıl sürpriz bir şekilde Suudi Arabistan’a yenilen Arjantin, milli takımına ait fan tokenın yüzde 31 değer kaybetmesine yol açmıştı.

Dünya Kupası’nda yer alan Fransa, İspanya, Almanya gibi ülkelerin de fan tokenları bulunuyor. Bu ülkelerden birinin olası bir şampiyonluğunda, yaşanabilecek yükseliş kayda değer olacaktır.

Videonun başında bahsettiğimiz konuya dönersek Analytics Insight verilerine göre, listenin başında Chiliz var. Kendisi, spor ve e-spor dendiğinde akla ilk gelen platformlardan “socios.com”un hizmet token’ı…

Chiliz, Dünya Kupası henüz başlamadan kasım ayı başlarında son 7 ayın zirvesini görmüştü. turnuvaların bitiş tarihi olan 18 Aralık’a kadar da yükseliş gösteren token olması muhtemel görünüyor.

Listenin tamamı ise şu şekilde:

  1. Flow (FLOW)
  2. Chiliz (CHZ)
  3. Manchester City Fan Token (CITY)
  4. Paris Saint-Germain Fan Token (PSG)
  5. Atletico Madrid Fan Token (ATM)
  6. Lazio Fan Token (LAZIO)
  7. Barcelona Fan Token (BAR)
  8. Inter Milan Fan Token (INTER)
  9. dotmoovs (MOOV)
  10. Santos FC Fan Token (SANTOS)

Öte yandan Kripto borsası Huobi, Portekiz ve Arjantin’in turnuva boyunca “en iyi Dünya Kupası taraftar tokenları” olacağını savunuyor. Resmi sponsor olan “crypto.com” ve yine anlaşma imzalayan Algorand’ı da atlamamak lazım.

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı. Öğrencilik yıllarında üniversitenin resmi yayın organı İletim Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak çalıştı. Aynı yıl Vatan Gazetesi’nin kitap ekinde editör stajını tamamladı. Eğitim ve iş hayatı daima iç içe olan Beyza, satış danışmanlığından garsonluğa kadar pek çok iş tecrübesi edindi ve hayatı tanıdı. Work and Travel programıyla 3 buçuk ay ABD’de yaşadı. Mezun olduktan sonra Akşam Gazetesi’nde profesyonel meslek hayatına adım attı. Burada SEO editörü ve gündem editörü olarak toplamda yaklaşık 2 yıl görev aldı. Farklı sektörlerde deneyim edinme arzusuna kapılan Beyza, Günışığı Kitaplığı’nın basın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Yazma sevdası ağır basınca da medyaya dönüş yaptı. Bir dönem Fil'm Hafızası'nın haber editörleri arasında yer alan Beyza, geleneksel ve dijital medyada edindiği tecrübeler sayesinde her konuda yazabilme yetisi kazandı. Farklı mecralarda yazıları yayınlandı. Dijital varlıkların, biz istesek de istemesek de geleceğin ekonomisini yönlendireceğine inanıyor. Kripto sektörünün kendi içinde yarattığı dilin, her kesimden okur tarafından anlaşılması için çalışan Beyza, mevcut durumda BTC Haber, Coinkolik ve CoinBilgi'de SEO editörü görevini yürütüyor. Ayrıca farklı kurumlara freelance olarak içerik üretiyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
431.523,42 TL 2,38%
ethereumETH/TRY
29.622,13 TL 2,22%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,62%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,69%
bnbBNB/TRY
5.850,34 TL 0,50%
xrpXRP/TRY
7,51 TL 2,00%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
7,06 TL 1,90%
dogecoinDOGE/TRY
1,75 TL 6,79%
matic-networkMATIC/TRY
20,54 TL 3,31%
Bağlantıyı kopyala