bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 70,765.96 0.98%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,519.90 0.30%
bnb
BNB (BNB) $ 620.10 4.12%
solana
Solana (SOL) $ 171.71 0.66%
xrp
XRP (XRP) $ 0.605939 0.76%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.578916 0.62%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.198118 1.78%

Facebook’un Stablecoin Projesi Libra’nın İsmi Değişti

photo 2020 12 01 17.40.34

Facebook, stablecoin projesi Libra’nın ismini değiştirdi. CoinDesk tarafından yayınlanan habere göre kripto para biriminin yeni ismi Diem oldu.

Facebook tarafından bir araya getirilen Libra Derneği, geçen yıl ortaya çıkan orijinal vizyondan uzaklaşmak için daha fazla çabayla yeniden markalaşıyor.

27 üye firmadan oluşan grup, Salı günü adını Diem (Latince “gün” anlamına gelen terim) olarak değiştirdiğini duyurdu ve 2021’de tek bir dolara sabitlenmiş stablecoin lansmanı için vites yükseltti. Organizasyon ise şu isimlerden oluşuyor: Baş teknoloji sorumlusu Dahlia Malkhi, personel başkanı Christy Clark, baş hukuk sorumlusu Steve Bunnell ve büyüme ve yenilikten sorumlu başkan yardımcısı ve genel danışman yardımcısı Kiran Raj.

Düzenlemelere Uygun

Yapılan açıklamalara göre, Diem piyasaya sürüldüğünde uluslararası düzenlemelere uygun olacak. Bu hem tüketicileri koruyacak hem de seyahat kuralı gibi düzenlemelerin de ağa dahil edilmesi anlamına gelecek. Öte yandan organizasyon, her bir tokenın ne kadar geniş çapta dolaşabileceğini ve bir sonraki kripto paranın hangi itibari para birimine sabitleneceğini açıklığa kavuşturmak için dünya çapındaki düzenleyicilerle iletişim halinde.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala