bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 65,977.68 0.09%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,154.65 1.52%
bnb
BNB (BNB) $ 600.88 0.53%
solana
Solana (SOL) $ 153.40 0.19%
xrp
XRP (XRP) $ 0.548903 3.06%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.507829 0.21%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.15714 2.24%

Facebook’un Stablecoin Projesi Diem Dava Edilmenin Eşiğinde

facebookun stablecoin projesi diem dava edilmenin esiginde

Facebook’un stablecoin projesi Diem, ismi nedeniyle dava edilebilir.

Facebook’un stablecoin projesi, yakın zamanda isim değişikliğine giderek Diem adını almıştı. Şimdi ise proje, bu isim değişikliği nedeniyle dava edilmenin eşiğinde. Libra Derneği’nin projede isim değişikliğine gitmesinin hemen ardından, aynı adı taşıyan İngiltere merkezli bir fintech şirketi projeyi dava ile tehdit etti.

Diem ile aynı adı taşıyan finans uygulamasının CEO’su Geri Cubi yaptığı açıklamada, Libra Derneği’nin bu adı kullanmaya karar verdiklerini duyduğunda şaşkına döndüklerini ve Libra’nın yarattığı bu kafa karışıklığının büyümelerine engel olabileceğini belirtti. Cubi şunları söyledi:

“Finansal hizmetlerde başka bir Diem olup olmadığını anlamak için Facebook’un çok fazla çaba sarf etmesi gerekmiyor… Muhtemelen -onları ezebiliriz, biz Facebook’uz- görüşünü benimsediler.”

Facebook, bu durum ile daha önce de karşılaştı. Proje Libra olarak duyurulduğunda İsrail merkezli bir sigorta şirketi Libra isminin tüm ticari haklarına sahip olduğunu söylemişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala