Facebook’un Meta Duyurusundan Sonra Projeler Yükselişte

facebookun meta duyurusundan sonra projeler yukseliste

Facebook’un Metaverse ile ilgili çalışmalar yaptığı uzun süredir biliniyordu. Şirket, dün ise yaptığı resmi duyuruyla, Facebook‘un isminin Meta olarak değiştirildiğini açıkladı. Bunun sebebi teknoloji devinin Metaverse’e odaklanmak adına markalaşmak istemesi. Düzenlenen etkinlikte Metaverse vizyonuyla ilgili detaylar da paylaşıldı. Tüm bunların etkisiyle bazı Metaverse projeleri de iki haneli yükselişler yaşadı.

Facebook ‘Meta’ Dedi, Metaverse Projeleri Yükseldi

Blockchain dünyasında öne çıkan kavramlardan biri de Metaverse. Facebook da bu alanda önde gelen şirketler arasında yer almak için çalışmalarını devam ettiriyor. Şirketin yeniden markalaşma duyurusu da bu çalışmaların devamında geldi.

Teknoloji devi, isminin Meta olarak değiştirileceğini ve odağını geleneksel sosyal medyadan Metaverse doğru kaydıracağını açıkladı. Bu açıklamalar Decentraland ve Axie Infinity gibi Metaverse projelerinin de değer kazanmasına yardımcı oldu. Decentraland‘ın varlığı olan MANA, bu duyurudan sonra yüzde 46 oranında arttı. Diğer yandan Axie Infinity de yüzde 17 oranında değerlendi.

facebookun meta duyurusundan sonra projeler yukseliste 2
Kaynak: CoinGecko

Bir başka NFT oyun projesi olan Enjin de yüzde 11’den fazla yükseliş yaşadı.

Minecraft tarzı bir mobil Metaverse oyunu olan Sandbox da Facebook’un duyurusundan pozitif etkilenen isimlerden biri oldu. Oyunun tokeni SAND, yüzde 23’lük artış gördü.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 657.875,39 TL 0,12%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.533,85 TL 0,56%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.292,12 TL 2,59%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 1,06%
solana
Solana (SOL) 2.371,36 TL 0,47%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 0,14%
xrp
XRP (XRP) 11,42 TL 0,56%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,51%
polkadot
Polkadot (DOT) 425,18 TL 1,33%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,48 TL 0,79%
Bağlantıyı kopyala