Anasayfa Blockchain Evlilikte Blockchain Dönemi Başladı

Evlilikte Blockchain Dönemi Başladı

Blockchain teknolojisi artık evlilikte kullanılmaya başlandı...

0
Evlilik Blockchain

Nevada Washoe County, bir Blockchain’e kaydedilen evlilik lisansları da dahil olmak üzere hükümet programlarında Blockchain kullanımının önünü açıyor. 2018 Nisan’ında, Washoe County bir Blockchain’de saklanan ilk evlilik cüzdanını verdi. Program kentte evlenen herkesin evlilik cüzdanının dijital versiyonunu bilgisayardan veya akıllı telefondan görüntülemesini ve göndermesini sağlıyor. Dijital evlilik sertifikası Ethereum Blockchain’de saklanıyor.

Evlilik Cüzdanı ile Evlilik Sertifikası Farklı Şeyler

Washoe County Katibi Nancy Parent, dijital evlilik sertifikasının evlilik cüzdanından farklı olduğunu belirtti. Evlilik cüzdanlarının kent katipinin ofisinde şahsen alınması gerekiyor ve çevrimiçi olarak temin edilemiyor. Parent, evlilik sertifikalarının evliliğin kanıtı olduğunu ve Washoe County Kaydedici Ofisi aracılığıyla Blockchain teknolojisi ile kullanılabiliyor.

Blockchain evlilik sertifikası almak isteyen çiftlerin evlilik cüzdanında olduğu gibi yedi ila on iş günü beklemesi gerekmiyor. Bunun yerine sertifikaları e-posta yoluyla 24 saatten daha kısa bir sürede kendilerine ulaştırılıyor. Kent yetkilileri, Nisan ve Aralık ayları arasında yaklaşık 950 kişiye hizmet verdi. Kent şimdi bir felaket durumunda bir dijital kayıt kurtarma sistemi için Blockchain teknolojisini kullanmayı düşünüyor. Kente yakın olan Elko’da ayrıca doğum sertifikalarının dijital kopyalarını saklamak için Blockchain teknolojisini kullanmak için bir pilot çalışma başlatıldı.