Europol, Wasabi Wallet’ı Gözetim Altına Aldı

Abone Ol:google-news
0
05/06/2020

Avrupa Birliği güvenlik teşkilatı Europol, kontrolleri zorlaştırması nedeniyle popüler Bitcoin cüzdanı Wasabi Wallet’i yakın takibe aldı. Coindesk’te yer alan habere göre, Europol’un European Cybercrime Center (EC3) kolu gizlilik aracını analiz eti ve suç soruşturmalarına olan etkilerini iki bölümlük bir raporla açıkladı. EC3, yeni çıkan bu yazılım nedeniyle güvenlik kontrollerinde zorluklar yaşandığını belirtti ve Blockchain alanında araştırmalar yapan Chainalysis’in, Wasabi Wallet’ten geçirilen yasa dışı para tahminlerine dikkat çekti.

Rapora göre son üç hafta içerisinde, 50 milyon dolar değerinde BTC Wasabi’ye aktarıldı. Bu paranın yaklaşık yüzde 30’u, karanlık Web olarak tabir edilen “Dark Web”den EC3’e göre bu oldukça büyük bir rakam.

Kripto paraların gizliliğini savunanlar ve devletler arasında uzun zamandır yaşanan sıkıntılar bu raporla birlikte daha da açığa çıkıyor. Gizliliği savunanlar işlemlerin daha az takip edilebilir olmasını isterken, özellikle emniyet güçleri işlemler üzerinde daha fazla kontrol istiyor.

Wasabi Wallet, Bitcoin’in şeffaflığını aşarak ve işlemleri karıştırarak emniyet güçlerinin takibini zorlaştırıyor ve bu sorunlara yol açıyor.

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.044 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.

https://www.btchaber.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 289.186,08 TL 4,05%
ethereum
Ethereum (ETH) 18.444,35 TL 4,14%
tether
Tether (USDT) 8,55 TL 0,07%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.587,17 TL 4,28%
cardano
Cardano (ADA) 10,34 TL 2,27%
xrp
XRP (XRP) 5,19 TL 1,63%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,55 TL 0,16%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,66 TL 1,11%
polkadot
Polkadot (DOT) 115,59 TL 4,86%
binance-usd
Binance USD (BUSD) 8,55 TL 0,01%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap