Ethereum’un RSI Verileri Mart 2020’ye Benziyor

ethereumun rsi verileri mart 2020ye benziyor

Dünyanın piyasa değeri bakımında en değerli 2. sıradaki kripto birimi Ethereum, son 2 yılda en fazla satılan kripto para birimi oldu. Küresel kripto piyasasında satışlar devam ederken, piyasadaki kripto paraların çoğu yüzde 20’ye varan kayıplar yaşadı. Bu atmosferde Ethereum‘un da Göreceli Güç Endeksi (RSI) verileri son 2 yıldır görmediği seviyelere geri döndü.

Ethereum RSI Verileri

Göreceli Güç Endeksi (RSI), piyasanın aşırı alım ve satım koşullarına dayalı yerel dipleri ve tepeleri belirlemek için kullanılan bir araç. Endeks, Ethereum’un son 2 yıldır görmediği aşırı satış seviyelerine ulaştığını gösteriyor.

Endeks şu anda 30’un altında bir değerde. Burada dikkat çeken nokta, Ethereum‘un teknik göstergesinin en son bu seviyeye Mart 2020’de gelmiş olması.

ethereumun rsi verileri mart 2020ye benziyor 2

Geçen yaz, Ethereum‘un fiyatı 4.378 dolardayken, yüzde 50’den fazla gerileme yaşayınca 30’a yakın bir değer görünüyordu. Aşırı düşük bir seviyeye gelindikten sonra RSI, hızla 50’nin üzerine geri döndü.

Piyasadaki güçlü düzeltme, çoğu varlığın ‘aşırı alım’ seviyesini ulaştığını da gösteriyor. Piyasanın çoğunluğunun çok fazla satış yaptığı ve kısa vadeli yükseliş hareketlerinin yakında tekrar olabileceği de yine veriler arasında.

Ethereum, CoinMarketCap verilerine göre, haberin yazımı sırasında 3.232 dolardan işlem görüyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 492.965,96 TL 0,73%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.769,10 TL 0,60%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,02%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.128,41 TL 3,35%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,30%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 2,73%
solana
Solana (SOL) 1.265,76 TL 2,31%
xrp
XRP (XRP) 8,27 TL 0,66%
terra-luna
Terra (LUNA) 846,74 TL 3,66%
polkadot
Polkadot (DOT) 248,21 TL 2,68%
Bağlantıyı kopyala